V Indii zasáhl požár továrnu největšího světového výrobce vakcín

Nejméně pět lidských životů si dnes vyžádal mohutný požár v rozestavěné budově firmy Serum Institute of India (SII), která je největším výrobcem vakcín na světě. Produkce očkovacích látek proti koronaviru nebyla zasažena, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní média.

Ilustrační foto
doporučujeme

Neštěstí se stalo v západoindickém městě Puné (dříve Púna) ve státě Maháráštra, kde společnost SII sídlí. Starosta Puné podle agentury AP sdělil, že těla pěti obětí byla nalezena poté, co hasiči požár uhasili. Pravděpodobně šlo o stavební dělníky. Čtyři osoby, které se na staveništi rovněž nacházely, se podařilo včas evakuovat.

Serum Institute of India vyrábí vakcínu proti covidu, kterou vyvinula farmaceutická společnost AstraZeneca ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Používat se bude v Indii a dalších zemích s nízkými a středními příjmy. SII rovněž připravuje produkci vakcíny vyvíjené americkou firmou Novavax.

Podle AP vedení SII doufá, že by firma mohla svou výrobní kapacitu do konce letošního roku zvýšit z 1,5 miliardy dávek na 2,5 miliardy. K rozšíření produkce by přitom mělo přispět i postavení nové budovy, kde dnes hořelo.

Televizní stanice odvysílaly záběry, na nichž je vidět velký oblak kouře stoupající z postižené budovy ve městě Puné. Příčina požáru zatím nebyla přesně určena, vláda státu Maháráštra uvedla, že oheň se mohl vznítit kvůli nějakému problému s elektrickým vedením.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě byla zastřelena žena

27.02.2021 13:56 Barmská policie dnes použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří…

Austrálie se rozhodla zrušit zákaz provozu letadel Boeing 737 MAX

26.02.2021 11:03 Aktualizováno Australský úřad pro bezpečnost civilní letecké dopravy se rozhodl, že zruší téměř dvouletý zákaz…

Jižní Korea začíná očkovat proti koronaviru, restrikce prodlouží

26.02.2021 08:38 Jižní Korea dnes zahajuje vakcinaci proti covidu-19. První dávky očkovacího preparátu od…

Mohla by vzniknout také severokorejská mutace koronaviru, obává se…

26.02.2021 00:01 NÁZOR – Navzdory konfrontaci mezi mezinárodním společenstvím a Severní Koreou ohledně jejího…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama