V Melbourne za den přibylo přes 400 nakažených, obyvatelé porušují karanténu

Rekordních 428 nových případů nákazy koronavirem zaznamenal za posledních 24 hodin druhý nejlidnatější australský stát Viktorie. Všechny případy infekce kromě pěti byly odhaleny v metropoli státu Melbourne. Pětimilionové město Melbourne již minulý týden kvůli rostoucímu počtu případů covidu-19 obnovilo karanténní opatření.

Denní život v době koronavirové pandemie v Melbourne (17. července 2020).
doporučujeme

V Melbourne platí od 7. července šest týdnů omezení pohybu, zavřená jsou zábavní a kulturní střediska, zatímco restaurace a kavárny smějí poskytovat pouze jídlo a nápoje s sebou. Přesto ve státě Viktorie počet nakažených stále roste. Ve čtvrtek bylo potvrzeno 317 nových infikovaných, v předchozích dnech jich přibývalo kolem 200 denně.

zdroj: YouTube

Úřady vyjádřily nad situací zklamání a vyzvaly obyvatele, aby karanténu respektovali. Policie podle serveru BBC News udělila stovky pokut lidem, kteří se procházeli venku či navštívili své známé.

Ačkoli hranice státu Viktorie byly uzavřeny, v metropoli sousedního státu Nový Jižní Wales Sydney se v posledních dnech objevilo kolem 40 nových případů nákazy koronavirem. Většina z nich podle úřadů souvisí s hospodou v Sydney, kterou navštívil infikovaný muž z Melbourne.

Celkově v Austrálii za poslední den přibylo 438 případů covidu-19, což je nejvíce od konce března. Zatímco tehdy se převážně jednalo o lidi vracející se z ciziny, nyní jde většinou o lokální přenosy. Od začátku epidemie Austrálie registruje více než 11.000 případů covidu-19. Počet lidí, kteří s covidem-19 v Austrálii zemřeli, vzrostl dnes o tři na 116.

Více než 600 letů bylo dnes zrušeno v metropoli odlehlé čínské Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang, Od čtvrtka se tam totiž potvrdilo pět případů nákazy novým typem koronaviru. Město Urumči rovněž pozastavilo provoz metra a uzavřelo několik rezidenčních bloků. Čínská metropole Peking naopak nezaznamenala 11 dní po sobě žádné nové případy infekce.

Do západočínské oblasti Sin-ťiang, obývané převážně muslimy, se koronavirus vrátil po několika měsících. Jako první byla ve čtvrtek pozitivně testována 24letá žena, která trpěla bolestmi v krku, horečkou a bolestí hlavy. Nyní eviduje Sin-ťiang šest nakažených a dalších 11 pacientů, kteří měli rovněž pozitivní testy na koronavirus, ale jsou bez příznaků. Čína tyto asymptomatické případy do svých statistik nezahrnuje.

V obavách z rozšíření infekce bylo dnes na letišti v sinťiangské metropoli Urumči zrušeno více než 80 procent plánovaných letů.

Od začátku epidemie Čína zaznamenala 83.622 případů nákazy novým koronavirem, přičemž během čtvrtka přibylo na čínském území pouze deset nových případů nemoci covid-19. Počet lidí, kteří v Číně s covidem zemřeli, se už delší dobu nemění a zůstává na 4634.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový Zéland je už 100 dní bez nového případu koronaviru

09.08.2020 21:28 Nový Zéland dnes oznámil, že už 100 dní nezaznamenal žádný případ přenosu nemoci covid-19. První…

Afghánská Velká rada schválila propuštění 400 členů Tálibánu

09.08.2020 20:04 Aktualizováno Afghánská Velká rada (Lója džirga) dnes schválila propuštění 400 vězněných členů tvrdého jádra…

Nemocnici v Indii zachvátil požár, zemřelo 10 pacientů nakažených…

09.08.2020 18:47 Nejméně deset pacientů nakažených koronavirem dnes zahynulo při požáru, který vypukl v provizorní…

Ministr zdravotnictví USA přiletěl na Tchaj-wan, Čína návštěvu odsoudila

09.08.2020 16:34 Americký ministr zdravotnictví Alex Azar dnes přicestoval na návštěvu Tchaj-wanu. Vydal se tam jako…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama