V Thajsku byli zadrženi vůdci protestního hnutí, demonstranti opět vyšli do ulic

Přes 1000 protivládních demonstrantů se dnes shromáždilo v obchodní čtvrti thajské metropole Bangkoku. Demonstrace se odehrála nedlouho poté, co byli v noci na dnešek zadrženi dva z vůdců protestního hnutí, uvedla agentura Reuters.

Ilustrační foto
doporučujeme

Právník věnující se lidským právům Anon Nampa (35) a studentský aktivista Panupong Jadnok (23) byli obviněni v souvislosti se sérií protestů, během kterých lidé v ulicích požadují větší demokracii.

Oba muži byli během dnešního dne propuštěni na kauci s tím, že vyšetřování jejich případu i pokračuje. "Podmínkou soudu bylo, že se oba již nebudou podílet na akcích, kvůli kterým byli v tomto případu obviněni," uvedl Anonův advokát. Mohou se ale údajně připojit k legálně uspořádaným protestům.

Vůdci protestního hnutí byli obviněni mimo jiné i z porušení nouzových opatření, která v zemi platí ve snaze zastavit šíření pandemie covidu-19. Během pondělní demonstrace přišel Anon Nampa s pro Thajsko velmi nezvyklou výzvou, ve které žádal uskutečnění reforem v zemi. V souvislosti se svými vyjádřeními ale podle všeho obviněn nebyl.

Anon a Panupong dnes odcházeli od soudu a prohlásili, že budou v demonstracích pokračovat. "Zapojíme se do protestů, které jsou v souladu s ústavou," uvedl Anon Nampa. Jak dodal, jeho kroky byly vždy "mírumilovné" a vláda by měla přestat s obtěžováním demonstrantů.

Ani propuštění obou mužů ale neodradilo demonstranty od účasti na dnešním protivládním protestu. "Neobtěžujte občany," křičeli mnozí z nich na mostě před místním obchodním centrem a kritizovali vedení země i policii.

Nespokojenost veřejnosti s vládou premiéra Prajutcha Čan-Oči v posledních dnech roste. Premiér se dostal do čela kabinetu po puči v roce 2014, kdy se moci chopila vojenská junta. Loni jeho strana vyhrála volby, před nimiž ale vojenský režim podle analytiků podnikl řadu kroků, aby se jeho představitelé ve vedení státu udrželi.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie hlásí přes 96.000 nových případů koronaviru

18.09.2020 08:22 V uplynulých 24 hodinách v Indii přibylo 96.424 nových případů nákazy koronavirem, čímž tam celkový…

Čína se podle americké diplomacie chová po světě jako násilník

17.09.2020 17:45 Čína se v poslední době po celém světě nechová jako zodpovědný globální aktér, ale spíše jako…

Čína protestuje proti cestě vládního činitele USA na Tchaj-wan

17.09.2020 13:22 Čína podala oficiální protest proti cestě náměstka amerického ministra obchodu Keitha Kracha, který…

Indie má znovu rekordní nárůst případů koronavirové infekce

17.09.2020 08:22 V Indii za poslední den znovu přibyl rekordní počet lidí nakažených koronavirem, testy infekci nově…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama