Ve Vietnamu přistálo speciální letadlo. Přivezlo těla zbývajících obětí z kamionu v Anglii

Do Vietnamu dnes dopravena těla zbývajících 23 obětí, které v říjnu zahynuly v přepravním kontejneru na jihovýchodě Anglie. Při neštěstí celkem přišlo o život 39 lidí; všichni byli z Vietnamu a prvních 16 těl bylo do vlasti převezeno ve středu. S odkazem na vietnamskou tiskovou agenturu o tom informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Vietnam, ilustrační foto
doporučujeme

Sedm uren a 16 rakví dnes dorazilo z Londýna na letiště v Hanoji. Tam byly pozůstatky rozděleny do sanitních vozů, jež zamířily do rodných měst obětí. Ty se nacházejí v několika provinciích severního a středního Vietnamu.

Těla nalezla policie 23. října ve městě Grays východně od Londýna. Oběti byly ve věku 15 až 44 let. Ačkoli se podle policie nepodařilo oficiálně prokázat příčinu úmrtí, vše podle AP ukazuje na udušení.

Osm žen a 31 mužů zřejmě zaplatilo převaděčům, aby je tajně dostali do Anglie. Policie v souvislosti s případem zatkla několik osob v Británii i ve Vietnamu. Řidič kamionu, v němž byla těla nalezena, se v pondělí přiznal k účasti na pašování lidí.

Oběti pocházely z chudých vesnic, které stály stranou současného hospodářského rozvoje Vietnamu. Mnoho obyvatel venkova proto podniká nebezpečné a dlouhé cesty na Západ, kde hledají lepší životní podmínky.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Padne správkyně Hongkongu? Číně dochází trpělivost, varují analytici

14.12.2019 12:44 Správkyně Hongkongu Carrie Lamová dnes přijela na čtyřdenní oficiální návštěvu Číny. Je to její…

Riskantní mise na sopečný ostrov: Potápěči hledají těla obětí erupce

14.12.2019 11:07 Aktualizováno Policejní potápěči znovu začali prohledávat vody blízko novozélandského ostrova White Island, kde v…

Změna klimatu smete ostrovní státy? Obama pronesl alarmující projev

14.12.2019 10:52 Podle Baracka Obamy představují ostrovní národy a chudé pobřežní země morální apel na zbytek světa,…

Severní Korea zastrašuje USA? Provedla "významný test" na vojenské základně

14.12.2019 09:55 Aktualizováno Severní Korea oznámila, že provedla "velice významný" test na základně Sohe, kterou v minulosti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama