Vietnamská policie zatkla čtyři muže kvůli koronavirovým podvodům

Vietnamská policie zatkla čtyři muže podezřelé z toho, že podvedli více než 5000 Američanů, kteří se za dohromady téměř milion dolarů pokoušeli nakoupit ochranné prostředky proti covidu-19. Informovalo o tom dnes vietnamské ministerstvo veřejné bezpečnosti, které citovala agentura Reuters.

Věznice, ilustrační fotografie
doporučujeme

Zatčení čtveřice mužů ve věku od 22 do 36 let následovalo po společném vyšetřování vietnamského ministerstva vnitřní bezpečnosti a jeho amerického protějšku.

Muži začali od letošního března provozovat 110 webových stránek, kde nabízeli osobní ochranné pomůcky včetně dezinfekce, roušek a dezinfekčních ubrousků. Platby přijímali prostřednictvím PayPal účtů, ale nabízené produkty nikdy neměli a zákazníci zaplacené zboží nedostali.

"Jejich podvod vyústil ve značné finanční ztráty lidí, kteří už čelili ohromným problémům kvůli pandemii covidu-19," uvedl v prohlášení americký velvyslanec ve Vietnamu Daniel Kritenbrink.

Na tiskové konferenci dnes mluvčí vietnamského ministerstva zahraničí Le Thi Thu Hang uvedla, že je Vietnam odhodlaný "zabránit a přísně se vypořádat s jakýmkoli obchodním podvodem". Zároveň ocenila spolupráci se Spojenými státy.

Čtveřice bude obviněna z nezákonného přisvojení finančních prostředků s využitím počítačové sítě, telekomunikační sítě či elektronického zařízení, za což jim v případě odsouzení hrozí až 20 let vězení.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hongkongu zatkli 47 prodemokratických aktivistů

28.02.2021 11:35 Policie v Hongkongu zatkla 47 prodemokratických aktivistů kvůli údajnému "spiknutí za účelem…

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě byla zastřelena žena

27.02.2021 13:56 Barmská policie dnes použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří…

Austrálie se rozhodla zrušit zákaz provozu letadel Boeing 737 MAX

26.02.2021 11:03 Aktualizováno Australský úřad pro bezpečnost civilní letecké dopravy se rozhodl, že zruší téměř dvouletý zákaz…

Jižní Korea začíná očkovat proti koronaviru, restrikce prodlouží

26.02.2021 08:38 Jižní Korea dnes zahajuje vakcinaci proti covidu-19. První dávky očkovacího preparátu od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama