Všechny psy zabavit a sníst, nařídil Kim. KLDR zastírá nedostatek jídla výmluvou

Severokorejský diktátor Kim Čong-un zakázal chování psů jako domácích mazlíčků. Každý majitel musí svého psa odevzdat státu, ti budou následně zpracováni v restauracích.

Kim Čong-un
doporučujeme

Mít vlastního psa je v diktátorské zemi symbolem luxusu. Většina lidí si může dovolit vlastnit pouze dobytek, psi jsou tak výsadou spíše majetnějších a výše postavených osob.

Nyní už ani to ne. Podle televize Sky News musí z nařízen Kima každý svého psa odevzdat. Někteří z nich se dostanou do zoologické zahrady, další zamíří do restaurací, kde budou zpracováni.

Pes je na rozdíl od Evropy v asijských státech nadále poměrně běžnou součástí jídelníčku, překvapivý je však důvod, který Kim uvedl. Tvrdí, že psi jsou součástí "kapitalistické dekadence".

Díky stejnému důvodu bylo v Severní Koreji zakázáno vlastnit psa do konce 80. let minulého století, následně se ale situace změnila. Nyní se však pohled na tato domácí zvířata vrací do starých kolejí.

Ačkoliv však oficiální prohlášení hovoří o psech jako o symbolu západu a zákaz byl vyhlášen už v červnu, spekuluje se, že za nařízením stojí ve skutečnosti něco jiného. A sice nedostatek jídla.

Severokorejské zemědělské oblasti totiž zasáhly záplavy a panují obavy z nedostatku potravin. Úřady se sice údajně snaží lidem dodat potřeby na spaní, jídlo, léky a další potřebné věci, části země ale hladomor sužuje dlouhodobě.

Záplavy polí mohou poničit rýžová a kukuřičná pole, což v době sklizně posiluje strach z nedostatku jídla. I přesto se lidem nové nařízení nelíbí, proti tvrdému režimu toho ale moc nezmohou.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský prezident vyzval k solidaritě během pandemie covidu-19

22.09.2020 17:48 K solidaritě během pandemie covidu-19 dnes vyzval čínský prezident Si Ťin-pching v předem nahraném…

Žháři dostali v Pákistánu trest smrti. Zapálili továrnu plnou dělníků, 250…

22.09.2020 14:26 V Pákistánu byli dnes odsouzeni k trestu smrti dva žháři, kteří mají na svědomí požár, při němž v…

Bývalý magnát nazval čínského prezidenta klaunem, dostal 18 let vězení

22.09.2020 11:17 K 18 letům vězení byl v Číně odsouzen někdejší vlivný realitní magnát Žen Č'-čchiang, který…

Čína terčem posměchu. Vojenské PR video využilo záběry z hollywoodských…

22.09.2020 08:23 Vlnu posměchu si vysloužilo čínské vojenské propagandistické video, ve kterém se objevily záběry z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama