Za vraždou v Brisbane bylo domácí násilí. Hráč rugby zabil tři děti, manželku upálil

Australský premiér Scott Morrison dnes prohlásil, že jeho krajané jsou "šokováni, zarmouceni a zničeni" smrtí pěti lidí, včetně tří malých dětí, "nesmyslně zavražděných" při zapálení auta v Brisbane. Případ zjevně souvisel s domácím násilím.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto
doporučujeme

Na místě činu na předměstí Brisbane přivolaní policisté podle BBC našli tři mrtvé děti ve věku šesti, čtyř a tří let v autě, zatímco jejich matka, jednatřicetiletá Hannah Baxterová, ještě hořela na zemi vedle vozu. Podle svědků křičela "polil mě benzinem" a "zachraňte děti".

Bývalý hráč rugby Rowan Baxter (42), se kterým vedla spor o péči o děti, se údajně pokoušel zabránit v poskytnutí pomoci, než popadl nůž a probodl se. Žena později popáleninám podlehla.

"Australané po celé zemi jsou oprávněně šokováni, zarmouceni a zničeni tím, co se stalo na předměstské ulici, kde Hannah a její tři děti byly tak nesmyslně a šíleně zavražděny při hrozném násilí," řekl Morrison novinářům.

Podle statistik v Austrálii v průměru jednu ženu týdně zavraždí její bývalý či současný partner, uvedla BBC, podle níž případ z Brisbane vyvolal v celé Austrálii vlnu pobouření nad domácím násilím. Podobně tomu bylo ohledně případu z Perthu, kde byl loni odsouzen na doživotí muž, který zavraždil svou ženu, tři děti a jejich babičku.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus ve Wu-chanu nedovolí lidem rozloučit se se zemřelými

07.04.2020 16:47 V čínském velkoměstě Wu-chanu, odkud se koncem minulého roku začala šířit koronavirová infekce a…

Japonsko nabídne 20 zemím lék proti covid-19, je mezi nimi i Česko

07.04.2020 16:47 Aktualizováno Japonsko plánuje věnovat dvacítce zemí včetně Česka lék proti chřipce, který je účinný při léčbě…

Kardinál Pell byl překvapivě osvobozen. Zneužívá chlapců se dle soudu…

07.04.2020 14:09 Aktualizováno Australský nejvyšší soud dnes v odvolacím řízení překvapivě zbavil obvinění kardinála George Pella,…

Podvodník se pokusil prodat největší sochu světa, žádal astronomickou sumu

07.04.2020 13:28 Policie v Indii obvinila neznámého podvodníka z pokusu prodat na internetu Sochu jednoty…

Související:

Právě se děje

Další zprávy