Zemětřesení o síle 5,9 stupně v Indonésii zabilo člověka a poškodilo domy

Zemětřesení o síle 5,9 stupně dnes v Indonésii zabilo jednoho člověka a poničilo domy v několika městech. Ohnisko zemětřesení se nacházelo v blízkosti ostrova Jáva a podle místních médií byly otřesy cítit i na Bali. Vlna cunami podle úřadů nehrozí. Napsala o tom agentura Reuters.

Zemětřesení, ilustrační foto
doporučujeme

V Lumajangu ve Východní Jávě, která je domovem téměř 41 milionů lidí, podle místních médií zemřel člověk poté, co na něj spadl balvan. Otřesy byly cítit i v okolních provinciích, včetně turisticky populárního ostrova Bali. V několika městech byly poškozeny rodinné domy, školy, úřady či nemocnice. Celkový rozsah škod zatím není znám.

Ohnisko zemětřesení se nacházelo v Indickém oceánu asi 91 kilometrů od jižního pobřeží Východní Jávy v hloubce 96 kilometrů. Evropské seismologické středisko EMSC původně uvádělo, že zemětřesení má sílu 6,8 stupně, později údaj upravilo na 5,9. Zemětřesení provázelo několik následných otřesů. Meteorologická, klimatická a geologická agentura (BMKG) však uvedla, že vlna cunami nehrozí.

Minulý týden Indonésii zasáhl tropický cyklon Seroja. Provázely jej sesuvy půdy a bleskové záplavy, které si v provincii Východní Nusa Tenggara vyžádaly kolem 160 životů.

Indonésie a jejích 17.000 ostrovů a ostrůvků leží na rozhraní tří velkých tektonických desek, a zemětřesení jsou tam proto častá. V lednu si zemětřesení o síle 6,2 stupně na ostrově Sulawesi vyžádalo více než 100 mrtvých.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie eviduje další skoro 4000 obětí covidu-19

14.06.2021 07:44 V Indii dnes pokračoval několikatýdenní pokles denních počtů koronavirových infekcí, když…

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama