Džihádisté IS padli do rukou konkurence, začalo brutální divadlo

Damašek - Notoricky známá scéna: Vousatí bojovníci Islámského státu v černých hábitech a vedle nich skupina mužů v oranžových kombinézách. Na novém videu ze Sýrie bylo ovšem něco jinak. Bojovníci ISIS totiž byli těmi, koho vedli spoutané v okovech. Konkurenční extremistická skupina Islámská armáda se jim pomstila za předchozí činy a 18 bojovníků IS popravila.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Ilustrační foto

Obávaní teroristé totiž padli do rukou jiné extremistické skupiny, takzvané Islámské armády (Jaysh al-Islam). Ta v Sýrii bojuje proti Asadově vládě, Západem podporované Svobodné syrské armádě i Islámskému státu. S obávanými teroristy je pojí radikální džihádistická ideologie, Islámská armáda ale neschvaluje radikální metody vrahů z ISIS a hlavně zabíjení muslimů.

Jak na začátku videa vysvětluje, Islámská armáda se dostala do války s Islámským státem, když zabil její stoupence a napadl kontrolní stanoviště. Bojovníky IS označuje za odpadlíky. V oblasti Ghúta s Islámským státem svedla už jedenáct bitev.

Když na začátku skoro dvacetiminutového videa, jehož profesionalita ještě výrazně překonává produkci Islámského státu, vysvětlí zástupci Islámské armády, proč proti ISIS bojují, následují záběry, jak bojovníci Islámské armády vedou bojovníky Islámského státu na popravu. Zatímco vrazi z ISIS mají tradiční černé hábity, jejich popravčí si oblékli oranžové vězeňské obleky, které na sobě mívají vězni popravovaní Islámským státem (foto zde).

Velitel jednotky pak vysvětlí, proč zajaté bojovníky popravují. "Největší pohromou pro náš džihád je skupina lidé, kteří využívají rozporu mezi muslimy. Tato skupina se prohlásila a mateřský stát a ostatní muslimy exkomunikovala, prolila jejich krev, zničila jejich majetek a důstojnost."

Islámský stát přirovná velitel k nemoci. "A Alláh nevytvořil nemoc, aniž by zároveň nevytvořil i lék," řekne a nad osmnácti zajatci vyřkne trest smrti. Osmnáct klečících zajatců pak divákům představí. Všem se můžeme podívat do očích. V některých je vidět strach, jiní se modlí.

Následuje nejbrutálnější část videa, kterou nelze odvysílat. Popravčí totiž nabijí své zbraně a všech 18 zajatců současně střelí zezadu do hlavy (foto zde).

Podle listu Daily Mail už Islámská armáda disponuje v Sýrii více jak 25 tisíci bojovníky. Podařilo se jí ukořistit také těžkou techniku Asadova režimu, včetně tanků nebo dokonce bojových letounů L-39 Albatros československé výroby.

Vstupte do diskuze (33)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Íránu soudí prezidentova bratra. Měl se dopustit finančních podvodů

19.02.2019 20:01 V Íránu dnes začal proces s prezidentovým bratrem Hosejnem Ferejdúnem, spolu s dalšími čtyřmi lidmi…

Polsko dál hrotí diplomatickou roztržku. Za "skandální výrok" chce od…

19.02.2019 18:02 Aktualizováno Varšava očekává oficiální omluvu od Izraele za výroky o polském antisemitismu, které ji přiměly…

Kurdové rozjeli riskantní operaci: Do oblasti ovládané IS poslali auta pro…

19.02.2019 16:22 Do poslední enklávy, kterou má v Sýrii v rukou Islámský stát (IS), dnes vjely nákladní automobily,…

Babiš si v Izraeli vyzkoušel autonomně řízené auto, "supertechnologie" ho…

19.02.2019 16:12 Premiér Andrej Babiš dnes v Izraeli navštívil vývojové centrum společnosti Mobileye a vyzkoušel si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama