Neuvěřitelné barbarství Islámského státu. Toto video je jen pro silné žaludky

Islámský stát zveřejnil další brutální video, na kterém jsou dva muži podezřelí z krádeže nejprve ošetřeni antiseptickým roztokem, následně jsou jim sekáčkem na maso useknuty ruce a nohy. Zprávu a video zveřejnil britský Daily Mail.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Islámský stát
doporučujeme

Čtyřminutové video je nazvané „Provádění Hadd (trest, pozn. redakce) na dvou zločincích". Podle islamistů, kteří video sdíleli, jde o „dva ozbrojené zloděje, kteří napadli pastevce a ukradli dobytek a auta" v syrském městě Homs.

Propagandistické video začíná výstupem vousatého džihádisty, který vysvětluje davu stovek mužů a mladých chlapců, čím se zločinci provinili. Zloději jsou pak svázáni a na nohy je nim nalita antiseptická tekutina, pak jsou jim u paty useknuta chodidla.

  • Původní text zde. Upozorňujeme, že video a fotografie nejsou vhodné pro děti a citlivější osoby.

Údajní zloději nejsou viditelně pod vlivem anestetik. Když je mužům noha odseknuta, raději se na to nedívají. Ráda je jim ovázána a celý proces se opakuje na další končetině.

Toto video bylo zveřejněno den poté, co IS sdílel video, na kterém trestá údajného gaye. Muž byl zabit svržením z vysoké budovy v Iráku.

Podle deníku Daily Mail navíc islamisté zveřejnili seznam „zločinců", kteří údajně na území ovládané Islámským státem kradli a na kterých bude vykonán stejný trest, tedy useknutí končetin. Je proto pravděpodobné, že toto video není poslední.

IS také oznámil, že plánuje kamenovat dospívající cizoložníky, kteří mají sexuální vztah. Ti, kteří mají vztah bez sexu, se mohou „těšit" na sto ran a vyhnání z komunity.

Obchodníci, kteří budou prodávat zboží za „příliš vysokou cenu", budou ukřižováni. Lidé, kteří budou pít alkohol nebo vést pomlouvačné řeči, dostanou 80 ran bičem. Homosexualita bude potrestána smrtí pro oba partnery.

Podobná hrůzná videa a fotografie mají podle Daily Mail posílit vládu strachu Islámského státu.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová fáze bitvy o Idlib: Rusko nasadilo speciální jednotky

18.07.2019 07:58 Rusko vyslalo speciální jednotky, aby pomohly syrské armádě v dosud neúspěšné ofenzivě v provincii…

Odplata za ruské rakety. USA vyloučí Turecko z programu stíhaček F-35

18.07.2019 07:17 Aktualizováno Turecko se kvůli pořízení ruského systému protivzdušné obrany S-400 nemůže podílet na americkém…

Ozbrojenci vystříleli restauraci v Iráku, zahynul turecký diplomat

17.07.2019 16:08 Při dnešní střelbě v restauraci ve městě Irbíl, metropoli iráckého Kurdistánu, zemřel zaměstnanec…

Záhada ztraceného tankeru. Verze Íránu dle arabské televize nesedí

17.07.2019 07:14 Z Hormuzského průlivu u Perského zálivu byl v úterý hlášen další incident. Podle agentury AP se tam…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama