Neuvěřitelné barbarství Islámského státu. Toto video je jen pro silné žaludky

Islámský stát zveřejnil další brutální video, na kterém jsou dva muži podezřelí z krádeže nejprve ošetřeni antiseptickým roztokem, následně jsou jim sekáčkem na maso useknuty ruce a nohy. Zprávu a video zveřejnil britský Daily Mail.

Islámský stát
doporučujeme

Čtyřminutové video je nazvané „Provádění Hadd (trest, pozn. redakce) na dvou zločincích". Podle islamistů, kteří video sdíleli, jde o „dva ozbrojené zloděje, kteří napadli pastevce a ukradli dobytek a auta" v syrském městě Homs.

Propagandistické video začíná výstupem vousatého džihádisty, který vysvětluje davu stovek mužů a mladých chlapců, čím se zločinci provinili. Zloději jsou pak svázáni a na nohy je nim nalita antiseptická tekutina, pak jsou jim u paty useknuta chodidla.

  • Původní text zde. Upozorňujeme, že video a fotografie nejsou vhodné pro děti a citlivější osoby.

Údajní zloději nejsou viditelně pod vlivem anestetik. Když je mužům noha odseknuta, raději se na to nedívají. Ráda je jim ovázána a celý proces se opakuje na další končetině.

Toto video bylo zveřejněno den poté, co IS sdílel video, na kterém trestá údajného gaye. Muž byl zabit svržením z vysoké budovy v Iráku.

Podle deníku Daily Mail navíc islamisté zveřejnili seznam „zločinců", kteří údajně na území ovládané Islámským státem kradli a na kterých bude vykonán stejný trest, tedy useknutí končetin. Je proto pravděpodobné, že toto video není poslední.

IS také oznámil, že plánuje kamenovat dospívající cizoložníky, kteří mají sexuální vztah. Ti, kteří mají vztah bez sexu, se mohou „těšit" na sto ran a vyhnání z komunity.

Obchodníci, kteří budou prodávat zboží za „příliš vysokou cenu", budou ukřižováni. Lidé, kteří budou pít alkohol nebo vést pomlouvačné řeči, dostanou 80 ran bičem. Homosexualita bude potrestána smrtí pro oba partnery.

Podobná hrůzná videa a fotografie mají podle Daily Mail posílit vládu strachu Islámského státu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Protesty v Bejrútu: Demonstranti pronikli na ministerstvo, premiér…

08.08.2020 20:29 Aktualizováno Desítky rozhněvaných demonstrantů pronikly dnes na pozemek libanonského ministerstva zahraničí v…

Český tým přerušil záchranné práce v Bejrútu, bezpečnostní situace se…

08.08.2020 18:33 Aktualizováno Čeští záchranáři dnes přerušili v Bejrútu vyhledávací a záchranné práce. Libanonská armáda totiž…

V Bejrútu vypukly protivládní demonstrace, policie zakročila slzným plynem

08.08.2020 17:18 Aktualizováno Libanonská policie dnes zasáhla slzným plynem proti demonstrantům, kteří se snažili dostat přes…

Po explozi v Bejrútu je ještě 60 pohřešovaných, Češi pomáhají na…

08.08.2020 13:32 Aktualizováno Čtyři dny po ničivé explozi v bejrútském přístavu zůstává stále ještě přes 60 pohřešovaných,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama