Islámský stát plánuje vyvolat konec světa. Toto se píše v tajných dokumentech

Washington – Islámský stát podle nalezeného dokumentu připravuje obrovský teroristický čin v Indii, který by měl podle džihádistů vyvolat "konec světa". Podle deníku USA Today jsou přípravy na útok v plném proudu.

Plány IS na ovládnutí Balkánu
doporučujeme

V Pákistánu byl nalezen dokument nazvaný „Stručná historie Islámského státu", podle kterého mají extremisté veliké ambice – plánují spojit buňky v Afghánistánu a Pákistánu a vyvolat válku, které by vedla k „armagedonu". Dokument americkým médiím předal Pákistánec pracující uvnitř Talibanu, který si s obavy o svou bezpečnost nepřál uvést jméno.

Dvaatřicetistránkový dokument, který má deník k dispozici, údajně mluví o spiknutí s cílem zaútočit na vojáky USA, kteří se stahují z Afghánistánu, dalším cílem by pak měli být američtí a pákistánští diplomaté. Zprávu zkoumají i američtí zpravodajští úředníci, podle kterých jeho forma, jazyk, styl psaní a náboženské formulace odpovídají tomu, že pochází z pera Islámského státu.

Nedatovaný text mluví o spojení islamistů z Afghánistánu a Pákistánu do jedné „armády teroru". Zároveň obsahuje dosud nezveřejněné údaje o historii Islámského státu, mrazivé plány budoucích bitev, nebo výzvy Al-Kaidě, aby se připojila i IS a uznala jeho velení. Cílem je sjednotit miliardu světových muslimů pod jednu náboženskou vládu označovanou „Chalífát".

„Přijměte skutečnost, že tento Chalífát přežije a bude prosperovat, jakmile ovládne celý svět a jakmile bude každému nevěřícímu, který se bouří proti Bohu, useknuta hlava. To je hořká pravda, spolkněte to," cituje USA Today dokument.

Bývalý ředitel tajné služby generál Michael Flynn, který také dokument prozkoumal, uvedl, že jde o jakýsi plán kampaně IS. Je proto třeba využít, že se takový text podařilo zachytit, protože mluví o cílech džihádistů, kterým je třeba věnovat pozornost. I další bezpečnostní odborníci už mluví o tom, že situaci v Afghánistánu pečlivě sledují.

Dokument také varuje, že jsou v plném proudu přípravy na útok na Indii a že tento útok pravděpodobně vyvolá „apokalyptickou konfrontaci" s USA. „I kdyby se USA snažily zaútočit se všemi svými spojenci, což nepochybně udělá, umma bude sjednocena ke konečné bitvě," stojí v materiálech. Umma v tomto smyslu znamená globální komunitu muslimů.

Takový útok v Indii vy podle bývalého agenta CIA Bruce Riedela umocnil postavení IS a naprosto destabilizoval situaci v regionu. „Útok v Indii je svatý grál pro jihoasijské džihádisty," domnívá se odborník.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ghosnův útěk. Japonsko žádá USA o vydání údajných kompliců exšéfa Nissanu

03.07.2020 15:02 Japonsko požádalo Spojené státy o vydání dvou osob stíhaných v souvislosti s útěkem někdejšího šéfa…

VIDEO: V Turecku explodovala továrna na pyrotechniku. Dva mrtví, 73…

03.07.2020 14:19 Aktualizováno Při výbuchu v továrně na zábavní pyrotechniku na severu Turecka dnes přišli o život dva lidé a 73…

V Turecku začal proces s lidmi viněnými z vraždy Chášukdžího

03.07.2020 10:51 V nepřítomnosti obžalovaných dnes v Turecku začal proces s 20 lidmi, kteří byli obviněni z vraždy…

Írán prý souhlasí s odškodněním cizinců za lednový pád letadla v Teheránu

02.07.2020 19:49 Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy