Kupte si rukojmí, časově omezená nabídka, vzkazuje Islámský stát Norsku a Číně

Damašek – Islámský stát v nejnovějším čísle svého online magazínu Dabiq prezentovalo obchodní nabídku. Formou inzerátu členové extrémistické skupiny nabízí „k odkupu“ čínské a norské rukojmí.

Přidejte svůj názor

Islámský stát
doporučujeme

Podle serveru Foreign Policy jsou Nor Ole Johan Grimsgaard-Ofstad a Číňan Fan Jinghui inzerováni „za účelem prodeje". Podle časopisu je Grimsgaard-Ofstad magistr oboru politologie, Fan Jinghui je označen jako nezávislý konzultant.

Oba muži jsou v magazínu zachycení ve žluté kombinéze na černém pozadí, na hrudi mají připnuto jméno a identifikační číslo. U obou je také zveřejněna jejich adresa a další osobní informace. Muži byli podle islamistů „opuštěni" a vlády jejich zemí neudělali „vše, aby je dostali na svobodu".

Prozatím není úplně jasné, kdy a jak byli oba muži Islámským státem nadrženi. Norsko ale potvrdilo, že jeden jeho občan byl Islámským státem unesen. Čína zatím mlčí. „Vláda bere tento případ velmi vážně. Nemůžeme ale - a ani nebudeme - podléhat tlaku ze strany teroristů a zločinců. Norsko proto nezaplatí požadované výkupné. Je to věc zásad, kterých se nemůžeme vzdát ani v případě naléhání těchto cynických teroristů," uvedla šéfka norské vlády Erna Solbergová.

Islamisté už řadu rukojmích, za které nikdo nezaplatil, popravil. Magazín islamistů ale tvrdí, že svoboda obou mužů je zatím na prodej. „Ten, kdo by chtěl zaplatit výkupné za jejich propuštění a přesun" prý může únosce kontaktovat prostřednictvím uveřejněného čísla. „Jedná se o časově omezenou nabídku," stojí v inzerátu. I proto je pravděpodobné, že pokud státy nebo jiné subjekty nezareagují, budou oba muži popraveni.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Írán vynesl přísné tresty nad ochránci přírody. Dle soudu prováděli špionáž

21.11.2019 09:40 Íránský soud vyměřil tresty odnětí svobody v délce šesti až deseti let šesti ochráncům přírody.…

Sýrie opět pod palbou. Při dvou útocích zemřelo 21 lidí

20.11.2019 21:56 Při dvou útocích v syrské provincii Idlib dnes zahynulo nejméně 21 lidí. Ostřelování uprchlického…

V Izraeli budou letos už třetí volby? Ganc informoval o neúspěšném jednání

20.11.2019 20:48 Aktualizováno Šéf centristického uskupení Modrá a bílá Benny Ganc informoval izraelského prezidenta, že se mu…

Saúdský král vyzval svět ke spolupráci. Jde o Írán

20.11.2019 17:45 Saúdský král Salmán vyzval mezinárodní společenství, aby zastavilo jaderné a raketové programy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama