Zatímco mě znásilňovali, bili moje děti. Sexuální otrokyně IS vypověděla kruté svědectví

Jeruzalém – Každá další výpověď očitých svědků zvěrstev Islámského státu znovu ukazuje bestiální praktiky džihádistů. Server Jeruzalem online přinesl svědectví ženy, která byla sexuální otrokyní. Na svobodu se dostala, až když za ni bylo zaplaceno výkupné.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Islámský stát
doporučujeme

Před rokem islamisté ovládli území Iráku, na kterém dlouhá léta žila komunita jezídů. Jezídští muži byli zavražděni, ženy znásilněny a odvlečeny jako sexuální otrokyně, děti byly nuceny konvertovat k islámu a stát se vojáky. Peklem si prošla i třiadvacetiletá Lahli.

„Na irácké hranici je to tak klidné a krásné. O dvacet stupňů méně a bylo by tu dokonce příjemně. Ale toto místo je zároveň údolím smrti. Osm set metrů, to je to jediné, co nás odděluje od území Islámského státu. Je to kruté místo, kde se ropa míchá s krví v zemi, které přišla o hranice v satanské náboženské válce," popisuje hranici Iráku server.

Právě odtud byly odvlečeny jezídské ženy, které následně dostaly cenovku, jako by byly jen zboží, a byly prodány na trzích s otroky. „Jen pár jich toto peklo přežilo, a ještě méně je těch, které se podařilo vykoupit a vrátit k rodinám. Teroristé z Islámského státu pochopili, že únos a znásilnění by v této oblasti mohlo být horší než smrt, a tuto krutost obrátili na stovky tisíc dolarů," píše server.

Svou zkušenost s Islamisty má i mladá jezídka Lahli (23), kterou unesli spolu s jejími dvěma syny. O svých zážitcích nechtěla novinářům vyprávět, dokud její rodina neopustila místnost. „Islamisté mě prodali třem různým mužům jako sexuální otrokyni. Když mě znásilňovali, byli moje děti. Nakonec jsem ztratila příčetnost a arabská rodina mě vzala a prodala mě zpět mojí rodině. Cena za nás tři byla 30 tisíc dolarů," popisuje mladá žena.

Psali jsme:  

S celou transakcí podle serveru pomáhala organizace ISIS POW, která má sídlo v Kanadě a která pomáhá jezídským a křesťanským zajatcům IS dostat se na svobodu. Organizaci vede Kanaďan židovského původu Steve Maman. „Jsme židé, kteří si prošli holocaustem. Naši lidé vědí, co to znamená utrpení, co to znamená genocida. Setkal jsem se s jezídy a křesťany, kteří byli drženi v zajetí Islámského státu a viděl jsem jejich bolest," uvedl Maman.

Právě jeho postava je ale značně kontroverzní. Někteří kritici poukazují na fakt, že vybírá od dárců peníze, za které pak vykupuje zajatce. Přímo tak ale podle nich financuje aktivity džihádistů. Podle některých aktivistů a vysoce postavených vůdců jezídské komunity je navíc celá aktivita jeho organizace podezřelá, protože se nepodařilo dohledat některé údajně osvobozené jezídské ženy. Navíc prý podle zveřejněných údajů nesedí ani informace o počtu osvobozených žen a vyplacených peněz.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Libanonu vypukly bouřlivé demonstrace, část ministrů rezignovala

20.10.2019 19:48 Aktualizováno Strana libanonských křesťanů kvůli několikadenním protivládním protestům odvolala své čtyři…

Trik Američanů na Turky? Erdogan varuje před zdržovací taktikou, hrozí…

20.10.2019 18:44 Turecko očekává, že Spojené státy dodrží slib a nepoužijí zdržovací taktiku, aby donutily Ankaru…

Kurdové nasadili na Turky protitankové zbraně, rozhořel se spor o novou…

20.10.2019 15:48 Aktualizováno Na syrsko-turecké hranici padl při střelbě syrských Kurdů turecký voják a další byl zraněn.…

Pentagon chce zabránit vzkříšení IS. Vojáci USA se přesouvají ze Sýrie do…

20.10.2019 13:36 Aktualizováno Američtí vojáci, kteří se stáhnou ze Sýrie, odejdou do západního Iráku. Podle agentury AP to řekl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama