Islámský stát udeřil v Adenu, při atentátech zemřelo 15 vojáků arabské koalice

Saná - Konflikt v Jemenu, který začal letos v březnu a už si vyžádal 5400 mrtvých, nebere konce. Při útocích na vládní hotel a vojenská zařízení v Adenu dnes zahynulo nejméně 15 vojáků arabské koalice.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Islámský stát

Podle agentury Reuters jde o dosud největší útok na vládní cíle od července, kdy vojáci dobyli zpět Aden na šíitských povstalcích.

Agentura Spojených arabských emirátů WAM odpovědnost za útok připsala šíitským rebelům a jejich spojencům, tedy silám loajálním bývalému prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi. Akce byla zpočátku popisována jako útok vedený raketami.

O několik hodin později se ale na internetu k útoku přihlásil IS. Podle jeho prohlášení šlo o sebevražedné akce několika útočníků. "Při požehnané operaci, při níž pomáhal bůh, mířily čtyři sebevražedné akce na shromáždění představitelů Saúdské Arábie, SAE a Jemenu," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: YouTube

Televize Al-Džazíra dříve informovala, že při útoku na hotel zemřeli tři vojáci ze Spojených arabských emirátů, kteří hotel střeží. Hotel začal po zásahu hořet.

Hotel Al-Kasr, ležící na západním předměstí kdysi půlmilionové metropole jižní části Jemenu, si za své dočasné sídlo zvolil premiér Baháh a několik členů jeho vlády v polovině září po návratu z půlročního exilu v Saúdské Arábii. Po dnešním útoku byli ministři a vládní pracovníci přesunuti na bezpečné a utajené místo v Adenu.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Íránu soudí prezidentova bratra. Měl se dopustit finančních podvodů

19.02.2019 20:01 V Íránu dnes začal proces s prezidentovým bratrem Hosejnem Ferejdúnem, spolu s dalšími čtyřmi lidmi…

Polsko dál hrotí diplomatickou roztržku. Za "skandální výrok" chce od…

19.02.2019 18:02 Aktualizováno Varšava očekává oficiální omluvu od Izraele za výroky o polském antisemitismu, které ji přiměly…

Kurdové rozjeli riskantní operaci: Do oblasti ovládané IS poslali auta pro…

19.02.2019 16:22 Do poslední enklávy, kterou má v Sýrii v rukou Islámský stát (IS), dnes vjely nákladní automobily,…

Babiš si v Izraeli vyzkoušel autonomně řízené auto, "supertechnologie" ho…

19.02.2019 16:12 Premiér Andrej Babiš dnes v Izraeli navštívil vývojové centrum společnosti Mobileye a vyzkoušel si…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama