Islámský stát udeřil v Adenu, při atentátech zemřelo 15 vojáků arabské koalice

Saná - Konflikt v Jemenu, který začal letos v březnu a už si vyžádal 5400 mrtvých, nebere konce. Při útocích na vládní hotel a vojenská zařízení v Adenu dnes zahynulo nejméně 15 vojáků arabské koalice.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Islámský stát
doporučujeme

Podle agentury Reuters jde o dosud největší útok na vládní cíle od července, kdy vojáci dobyli zpět Aden na šíitských povstalcích.

Agentura Spojených arabských emirátů WAM odpovědnost za útok připsala šíitským rebelům a jejich spojencům, tedy silám loajálním bývalému prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi. Akce byla zpočátku popisována jako útok vedený raketami.

O několik hodin později se ale na internetu k útoku přihlásil IS. Podle jeho prohlášení šlo o sebevražedné akce několika útočníků. "Při požehnané operaci, při níž pomáhal bůh, mířily čtyři sebevražedné akce na shromáždění představitelů Saúdské Arábie, SAE a Jemenu," uvádí se v prohlášení.

Zdroj: YouTube

Televize Al-Džazíra dříve informovala, že při útoku na hotel zemřeli tři vojáci ze Spojených arabských emirátů, kteří hotel střeží. Hotel začal po zásahu hořet.

Hotel Al-Kasr, ležící na západním předměstí kdysi půlmilionové metropole jižní části Jemenu, si za své dočasné sídlo zvolil premiér Baháh a několik členů jeho vlády v polovině září po návratu z půlročního exilu v Saúdské Arábii. Po dnešním útoku byli ministři a vládní pracovníci přesunuti na bezpečné a utajené místo v Adenu.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA jsou připraveny uvalit sankce na irácké vůdce

18.11.2019 22:43 Spojené státy jsou připraveny uvalit sankce na irácké představitele, kteří kradou národní bohatství…

Do Moskvy přiletělo letadlo s 32 ruskými dětmi z Iráku

18.11.2019 20:13 V Moskvě dnes večer přistál letoun Il-76 se 32 malými dětmi ruského původu ve věku od jednoho roku…

Turecký ministr hrozí další operací na severovýchodě Sýrie

18.11.2019 19:09 Turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoglu opět pohrozil, že Ankara zahájí na severovýchodě Sýrie…

Irák ochromila stávka. Na vládní zónu dopadla raketa, centra měst blokují…

17.11.2019 19:36 Aktualizováno Tisíce Iráčanů dnes zaplavily ulice Bagdádu a měst jižně od něj, aby pokračovaly v protivládních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama