Islámský stát se postupně vzdává. Prý ho děsí Rusko

Damašek - Za posledních 24 hodin se vzdalo více než 1000 radikálů Islámského státu syrské armádě. Uvedla to syrská tisková agentura SANA.

Přidejte svůj názor 148 komentářů

Islámský stát
doporučujeme

Radikální hnutí Islámský stát oslabuje. Za posledních 24 hodin se podle syrské agentury vzdalo více než 1000 bojovníků a očekává se, že budou další přibývat. Agentura dodává, že za hromadných odchodem radikálů z hnutí stojí strach z ruské armády, která na místě operuje už několik dní.

Informace agentury potvrzují zprávu deníku Daily Mirror, který s odkazem na tajný zdroj tvrdí, že Islámský stát v posledních týdnech opouští stovky radikálů. Na rozdíl od agentury ale uvádí, že za odchodem radikálů stojí finanční nouze.

Bojovníci Islámského státu dostávali ještě donedávna "plat" ve výši 360 eur měsíčně. Kvůli nedostatku financí ale byla organizace nucena finanční výdaje razantně omezit a radikálům nově vyplácí pouze 90 eur. To se stovkám členů nelíbí a z organizace prý odchází jinam.

Loading...
Vstupte do diskuze (148)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Irák ochromila stávka. Na vládní zónu dopadla raketa, centra měst blokují…

17.11.2019 19:36 Aktualizováno Tisíce Iráčanů dnes zaplavily ulice Bagdádu a měst jižně od něj, aby pokračovaly v protivládních…

Tragický omyl izraelské armády: Bomba shozená na domek zabila osmičlennou…

17.11.2019 17:07 Izraelská armáda přiznala, že ve středu v noci útočila na dům palestinské rodiny na místě, které…

Muslimský svět zasáhla vlna protestů. Dorazila do Íránu, Chameneí běsní

17.11.2019 13:30 Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí dnes podpořil rozhodnutí vlády o 50 procent zdražit…

Palestinci vystřelili rakety na Izrael, ten bombardoval Hamás

16.11.2019 19:14 Aktualizováno Palestinští ozbrojenci v noci na dnešek vypálili z Pásma Gazy dvě rakety na Beerševu v jižním…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama