Seniorovi (74) hrozí v Saudské Arábii 350 ran bičem. Kvůli vínu

Rijád - Brit Karl Andree, který v Saúdské Arábii pracoval pro ropnou společnost, čelí krutému trestu. Když u něj v autě náboženská policie vloni našla několik lahví podomácku vyrobeného vína, odsoudil jej soud k ročnímu vězení a 350 ranám bičem. Rodina se bojí, že čtyřiasedmdesátiletý senior bičování nepřežije.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Andree už vydržel rok v brutálním vězení Briman ve městě Džidda, které má špatnou pověst kvůli nelidským podmínkám a častému mučení vězňů. Teď by ale měl protrpět i druhou část trestu, bičování. Jeho rodina přitom byla saudskými úřady přesvědčena, že kvůli vysokému věku a špatnému zdravotnímu stavu bude od této části trestu upuštěno.

"Náš otec věnoval Saúdské Arábii 25 let svého pracovního života, a takhle s ním zacházejí. Do svého zatčení tam vždycky pracoval rád a cítil se tam bezpečně," řekl listu The Sun syn Simon Andree. "Je mu 74 let, třikrát měl rakovinu a jeho žena umírá doma ve Velké Británii. Potřebuje léčbu kvůli rakovině a astmatu. Vůbec nepochybujeme o tom, že ho 350 ran bičem zabije."

Rodina uznává, že Karl porušil saúdské zákony, když v srpnu 2014 převážel v autě víno. Alkohol je totiž v Saúdské Arábii přísně zakázaný. Roční vězení však považuje za dostatečný trest a přeje si, aby se senior vrátil domů. Jeho manželka totiž trpí Alzheimerovou nemocí a umírá.

"Jeho zdraví je špatné. Myslím, že si odpykal trest za to, co udělal, ale už bychom ho chtěli mít doma," řekla britské stanici BBC Karlova dcera Kirsten Pirothová. Rodina proto vyzvala britského premiéra Davida Camerona, aby se zasadil o seniorův návrat do vlasti.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sestřelení íránského dronu Američany? Nad incidentem visí otazníky

19.07.2019 12:37 Aktualizováno Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf prohlásil, že nemá informace o tom, že by jeho země…

USA narazily. Spojenci se do koalice na ochranu tankerů nehrnou

19.07.2019 10:41 USA mají potíže se sestavením mezinárodní koalice, která by zajistila ochranu ropné trasy na…

Fond hodlá obnovit Masarykův les v Izraeli, stromek můžete koupit online

19.07.2019 10:24 Masarykův les, vysázený v roce 1930 občany Československa na severu Izraele, potřebuje po téměř 90…

Irácké úřady identifikovaly střelce z restaurace v Irbílu, začal hon

19.07.2019 09:52 Kurdské úřady v Iráku identifikovaly střelce, který ve středu zabil ve středisku iráckého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama