Seniorovi (74) hrozí v Saudské Arábii 350 ran bičem. Kvůli vínu

Rijád - Brit Karl Andree, který v Saúdské Arábii pracoval pro ropnou společnost, čelí krutému trestu. Když u něj v autě náboženská policie vloni našla několik lahví podomácku vyrobeného vína, odsoudil jej soud k ročnímu vězení a 350 ranám bičem. Rodina se bojí, že čtyřiasedmdesátiletý senior bičování nepřežije.

Ilustrační foto
doporučujeme

Andree už vydržel rok v brutálním vězení Briman ve městě Džidda, které má špatnou pověst kvůli nelidským podmínkám a častému mučení vězňů. Teď by ale měl protrpět i druhou část trestu, bičování. Jeho rodina přitom byla saudskými úřady přesvědčena, že kvůli vysokému věku a špatnému zdravotnímu stavu bude od této části trestu upuštěno.

"Náš otec věnoval Saúdské Arábii 25 let svého pracovního života, a takhle s ním zacházejí. Do svého zatčení tam vždycky pracoval rád a cítil se tam bezpečně," řekl listu The Sun syn Simon Andree. "Je mu 74 let, třikrát měl rakovinu a jeho žena umírá doma ve Velké Británii. Potřebuje léčbu kvůli rakovině a astmatu. Vůbec nepochybujeme o tom, že ho 350 ran bičem zabije."

Rodina uznává, že Karl porušil saúdské zákony, když v srpnu 2014 převážel v autě víno. Alkohol je totiž v Saúdské Arábii přísně zakázaný. Roční vězení však považuje za dostatečný trest a přeje si, aby se senior vrátil domů. Jeho manželka totiž trpí Alzheimerovou nemocí a umírá.

"Jeho zdraví je špatné. Myslím, že si odpykal trest za to, co udělal, ale už bychom ho chtěli mít doma," řekla britské stanici BBC Karlova dcera Kirsten Pirothová. Rodina proto vyzvala britského premiéra Davida Camerona, aby se zasadil o seniorův návrat do vlasti.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět pomáhá Libanonu po mohutné explozi. Francie pošle tuny zdravotnického…

05.08.2020 11:21 Na palubě dvou vojenských letounů má dnes do Libanonu dorazit pomoc, kterou po mohutné úterní…

Exploze v Bejrútu: Česko vyšle tým USAR na záchranu z trosek, letět má…

05.08.2020 10:45 Aktualizováno Česko vyšle do Bejrútu na pomoc po ničivé explozi speciální tým hasičů USAR cvičený na vyprošťování…

Český turista po ničivém výbuchu kontaktoval ambasádu v Bejrútu, je v…

05.08.2020 10:08 Po úterní ničivé explozi v Bejrútu se na velvyslanectví ČR v libanonském hlavním městě obrátil…

Počet obětí masivní exploze v Bejrútu přesáhl 100, patrně ještě poroste

05.08.2020 09:25 Gigantická exploze v přístavu v Bejrútu, která poničila několik čtvrtí, si vyžádala již přes 100…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama