Poprask v Izraeli: Homosexuální právník se stane poslancem, hledá se nový ministr vnitra

Jeruzalém - Včera na svou funkci rezignoval izraelský ministr vnitra Silvan Šalom, který čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. Vzdal se i svého mandátu poslance a v této funkci ho nahradí právník Amir Ohana (38). Ten tak bude prvním poslancem vládnoucí strany Likud, který se otevřeně hlásí k homosexualitě.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Izrael

Kdo ale nahradí Šaloma ve funkci ministra, není jasné. Nejvážnějšími kandidáty jsou vůdce náboženské strany Šas Arje Deri a nynější ministryně kultury Miri Regevová, která patří k vládní straně Likud. Ministerstvo vnitra dočasně vede premiér Benjamin Netanjahu.

Izraelské sdělovací prostředky se věnují Ohanovi, jemuž se podařilo v minulosti získat několik poslanců Likudu pro účast na pochodu homosexuálů. Bude prvním poslancem této pravicové strany, který se ke své sexuální orientaci otevřeně hlásí.

Právník je armádním majorem v záloze a bývalým agentem kontrarozvědky. Na seznamu politiků Likudu byl na 32. místě a ve volbách kandidoval za Tel Aviv. Likud ve volbách získal 30 mandátů, ale někteří ze zvolených členů parlamentu byli vyměněni.

Pokud se bude muset křesla vzdát ještě někdo jiný, nahradí ho pravicový aktivista Jehuda Glick, který prosazuje rozšiřování i malých židovských osad na Západním břehu Jordánu a žádá, aby se Židé směli na Chrámové hoře v Jeruzalémě modlit.

Témata: Izrael | Homosexuálové
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volební kampaň v Izraeli ovládla kauza ponorek, Netanjahu má co vysvětlovat

20.03.2019 16:13 Hlavní svědek v korupční kauze kolem dohody o nákupu ponorek a válečných lodí pro izraelské…

Pompeo navštívil Kuvajt, vyzval k urovnání vleklé diplomatické krize

20.03.2019 14:31 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo při návštěvě Kuvajtu vyzval k urovnání diplomatické krize…

Česká pašeračka Tereza H. si po roce vyslechla verdikt. U soudu se…

20.03.2019 13:46 Aktualizováno Češka Tereza H., které je je od loňského ledna v pakistánském vězení a která byla obviněna z…

Dva Palestinci zaútočili u Josefova hrobu, vojáci je vzápětí zastřelili

20.03.2019 12:25 Izraelští vojáci dnes ráno zastřelili ve městě Nábulus dva Palestince, kteří podle izraelské armády…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama