Děsivá vlna teroru: Mladé dívky jsou unášeny a nuceny konvertovat k islámu

Káhira – V posledních několika měsících se v Egyptě množí případy, kdy jsou mladé křesťanky uneseny a donuceny konvertovat k islámu a provdat se za muslimské muže. S odkazem na humanitární organizaci International Christian Concern (ICC) o tom informoval britský deník Express.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Muslimky, ilustrační fotografie
doporučujeme

ICC varuje, že v posledních měsících došlo k nárůstu incidentů, kdy jsou dívky v Egyptě uneseny, donuceny konvertovat k islámu a provdány za muslimské muže. Úřady podle organizace přitom nezasahují dostatečně.

Na internetu byla uveřejněna videa, na kterých dospívající dívky tvrdí, že uneseny nebyly, ale že si samy zvolily utéct a konvertovat. Rodiny a přátelé těchto dívek ale organizaci sdělily, že dívky byly k natočení videa donuceny a byly předtím znásilněny a bity.

ICC varuje, že je oblast Horního Egypta paralyzována obrovským počtem těchto případů. Jak deník popisuje, jednu z obětí, osmnáctiletou Mary Wahibovou, koptickou křesťanku, unesli z jejího domu čtyři maskovaní muži.

Jen o čtyři dny později se na sociální síti Facebook objevilo video, ve kterém dívka prohlašuje, že je Alláh jediným bohem a Mohamed jeho prorokem. Její příbuzní nyní apelují na úřady, aby jim pomohly dívku získat zpět, protože jsou přesvědčeni, že byla k natočení videa donucena. ICC varuje, že unášeny jsou i vdané ženy.

„ICC odsuzuje tyto hrůzné činy radikálních islamistů v Horním Egyptě a nedostatečnou reakci ze strany místních úřadů. Truchlíme s rodinami, které ztratily dcery, sestry a ženy, a modlíme se, aby jejich blízcí byli navráceni,“ uvedl mluvčí ICC.

„Tito pachatelé si nesmí i nadále užívat beztrestnosti. Vyzýváme egyptské úřady, aby zajistily, že je spravedlnosti učiněno zadost a že je na potlačení této vlny teroru vyvinuta maximální snaha,“ dodal.

Loading...
Témata: islám | Muslimové | Egypt
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Íránská policie střílela demonstranty z vrtulníků. Nová videa šokovala OSN

06.12.2019 16:48 Íránské bezpečnostní složky při protivládních protestech minulý měsíc střílely na demonstranty z…

Genocida Arménů? Senát na nátlak Trumpa zablokoval rezoluci proti Turecku

06.12.2019 10:54 Republikáni v americkém Senátu ve čtvrtek zablokovali hlasování o rezoluci označující hromadné…

Nálože v autech zabily v Sýrii dva civilisty

05.12.2019 19:33 Turecké ministerstvo obrany oznámilo, že exploze nálože umístěné v automobilu dnes v Tureckem…

USA mají vlastní odhad počtu obětí protestů v Íránu. Je násobně vyšší

05.12.2019 18:35 Americký zmocněnec pro Írán Brian Hook dnes uvedl, že íránské pořádkové síly možná zabily více než…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama