IS a nová pravidla sexu? Přichází radikální změna

Mosul - Muži v područí islámského státu by si neměli holit vousy a musejí poslouchat nařízení staršího klerika ohledně jejich sexuálního života se zajatkyněmi. Vyplývá to z dokumentů, odkrytých americkými spojeneckými silami v severních iráckých městech osvobozených od ISIS během ofenzívy v Mosulu.

Přidejte svůj názor

Bojovník Islámského státu
doporučujeme

Podle Fox News nalezené příručky definují vousy jako „chlupy, které rostou na tvé tváři a lících," a považují jejich nošení za „nutné." Jejich holení je zakázané.

Další instrukce se týkají zajatých žen a dívek. Jedna z příruček ve formě otázek a odpovědí opravňuje k používání ne-muslimských žen jako konkubín. Pokud se však jedná o dvě sestry, teroristé si je mohou ponechat jako konkubíny, ale souložit mohou pouze s jednou z nich. Nicméně ženy mohou spát pouze s jedním mužem.

Ačkoliv tyto dokumenty obsahují lesklé fotografie s logem Islámského státu, agentura Reuters, která tyto dokumenty uveřejnila v úterý, nedokáže nezávisle rozhodnout, zda skutečně pocházejí od ISIS. Podle iráckých vojáků jsou ale pravé.

Podle Fox News se dokumenty též zdají potvrzovat skutečnost, že teroristická síť se snaží o kompletní zákaz takřka všech vnějších médií. Lidé na území ISIS jsou iniciováni, aby zničili své satelitní antény, protože „satelitní programy ukazují příběhy milování, nahých žen a nevhodné mluvy."

Islámský stát vyklízí pozice

Postup iráckých speciálních sil ve východních oblastech Mosulu byl ve středu zastaven, aby bylo vyčištěno okolí od zbývajících ISIS bojovníků. V nejvýchodnější části Mosulu, okrese Gogjali, tak mohou být zahlédnuty speciální síly, jak jdou od domu k domu, zatímco další vojáci hledají známky výbušnin a nastražených pastí, ponechaných na cestě džihádisty vyhnaných den předtím.

Z důvodů bezpečnosti byl v osvobozených oblastech vyhlášen zákaz vycházení. Brigádní generál Haider Gadhil uvedl, že není naplánován žádný další postup z důvodů vysoké vláhy a mraků, které zastírají výhled letounům a dronům –klíčovým komponentům operací prováděných v rámci letecké kampaně vedené Spojenými státy.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Padne Netanjahu kvůli obvinění z korupce? Izrael řeší absurdní situaci

22.11.2019 10:43 Izraelští komentátoři se dnes v reakci na čtvrteční obvinění premiéra Benjamina Netanjahua ze…

Protesty v Iráku jsou krvavé. Další mrtví, policie se střetla s…

22.11.2019 07:54 Násilnosti při střetech demonstrantů s bezpečnostními složkami si v Iráku ve čtvrtek vyžádaly osm…

Frustorvané Rusko? Expertka naznačila, co se děje na Blízkém východě

22.11.2019 00:01 NÁZOR – Rusko se v posledních letech snaží udržovat dobré vztahy s Izraelem, připomíná Micky…

Netanjahu má problém. Prokurátor ho obvinil z korupce

21.11.2019 22:00 Aktualizováno Izraelský generální prokurátor Avichaj Mandelblit dnes obvinil premiéra Benjamina Netanjahua z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama