Turecko zná identitu teroristy z istanbulského klubu, natočil video

Ankara - Turecké úřady zveřejnily nové fotografie podezřelého, který patrně spáchal krátce po půlnoci na Nový rok v Istanbulu teroristický útok, při němž zahynulo 39 lidí. Podle některých médií jeho totožnost už policie zná, nechce ji ale zatím zveřejnit.

Teroristický útok v Reina Night Club, Turecko (1.1.2017)
doporučujeme

Několik světových médií zveřejnilo fotografii cestovního pasu Jacheho Mašrapova, jde podle nich o hledaného střelce z Istanbulu. Dokument byl vystaven na konci října loňského roku.

Mašrapov, který se mezitím již vrátil do vlasti, sdělil, že jej turecká policie zadržela po atentátu na letišti, odkud se chystal odletět, ale po hodinovém výslechu ho opět s omluvou propustila. Atentátníkovi je prý jen podobný. Istanbul navštívil v obchodní záležitosti.

Psali jsme:  

Turecká média už dříve uvedla, že pachatel atentátu přiletěl s manželkou a dvěma dětmi loni v listopadu do středotureckého města Konya. Rodinní příslušníci hledaného jsou údajně osobami, které Turci zadrželi v pondělí.

Turecké televize zveřejnily dnes také video, na kterém se podezřelý natáčí na Taksimském náměstí v Istanbulu. Kdy nahrávka vznikla, ale není jasné.

Podle agentury AP Turci už v souvislosti s atentátem zadrželi celkem 16 lidí. Agentura Reuters uvedla, že policie v terminálu mezinárodního Atatürkova letiště v Istanbulu zadržela kvůli útoku dva cizince. Jejich národnost úřady nezveřejnily. Pohraničníci na letištích i na pozemních hranicích mají podle turecké agentury Dogan nejvyšší pohotovost.

Novoroční teroristický útok v istanbulském klubu si vyžádal většinu obětí mezi turisty z blízkovýchodních zemí. Například Spojené arabské emiráty dnes své občany varovaly, aby do Turecka nejezdily. Češi podle ministerstva zahraničí mezi oběťmi nejsou. K atentátu se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael naočkoval nadpoloviční většinu obyvatel, zrušil roušky

15.06.2021 10:18 Izrael zrušil jedno z posledních významných omezení v souvislosti s šířením koronaviru - obyvatelé…

Turecko útočilo opět na kurdské radikály u uprchlického tábora v Iráku

11.06.2021 18:51 Turecká armáda podruhé za předchozí týden útočila asi 180 kilometrů od tureckých hranic v iráckém…

Ankara podle opozičního serveru loni zasahovala do voleb hlavy Severního…

11.06.2021 17:29 Turecko se loni snažilo ovlivnit volby prezidenta Severního Kypru, a to i tak, že členové turecké…

Nová éra Izraele? Netanjahu nezmizí, bude bojovat, míní konzultant

11.06.2021 17:25 NÁZOR - Zdá se, že přichází nový úsvit v izraelské politice. S touto myšlenkou vystoupil vlivný…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama