Turecko si neví rady? Vláda řeší, jak zastavit teror ve své zemi

Ankara - Turecko čelí těžkému a nelítostnému období. Obě skupiny pachatelů nejhorších útoků za poslední měsíce v zemi, bojovníci Islámského státu i kurdské PKK, se totiž kromě Sýrie a Iráku trvale zakořenily i na tureckém území.

Turecko, ilustrační foto
doporučujeme

Poslední teroristický útok se odehrál v Istanbulu prvního ledna. Pachatel, který s největší pravděpodobností patřil k IS, tam v nočním klubu postřílel 39 slavících lidí. Útočníci těchto zvěrstev se sice mohou ideově lišit, ale v každém případě Turky vystavují děsivé nejistotě a nestabilitě, píše server Independent.  

Útoky v Turecku budou pravděpodobně pokračovat. Především IS je příliš početný a dobře finančně zajištěný. Jeho stoupenci v Turecku zakořenili, popřípadě do země vyšlou další a další teroristy. O tom, jak nemožné je ochránit civilisty před terorismem, se loni a přesvědčila Francie, Belgie nebo Německo.

Psali jsme:  

Co dělá terorismus v Turecku odlišný od Evropy, nebo Středního východu není počet obětí, ale rozmanitost provádění útoků. Při předposledním teroru poblíž fotbalového stadionu Besiktase cílila PKK především na turecké policisty. Před Vánoci pro změnu turecký policista na ruského diplomata v Ankaře. Kurdská PKK má tisíce svých členů, stejně tak IS. Je praktické nemožné sledovat jejich pohyb na celém tureckém území.

IS dnes považuje Turecko za jednoho z úhlavních nepřátel a své útoky tam může stupňovat. Turecký prezident Erdogan sice vyhrožuje zničením všech jednotek IS a PKK na severu Sýrie, ale pod kontrolou nemá především osud své vlastní země. Turecko je vtaženo do bitvy, u které nemůže bezmezně počítat se svým vítězstvím.  

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ghosnův útěk. Japonsko žádá USA o vydání údajných kompliců exšéfa Nissanu

03.07.2020 15:02 Japonsko požádalo Spojené státy o vydání dvou osob stíhaných v souvislosti s útěkem někdejšího šéfa…

VIDEO: V Turecku explodovala továrna na pyrotechniku. Dva mrtví, 73…

03.07.2020 14:19 Aktualizováno Při výbuchu v továrně na zábavní pyrotechniku na severu Turecka dnes přišli o život dva lidé a 73…

V Turecku začal proces s lidmi viněnými z vraždy Chášukdžího

03.07.2020 10:51 V nepřítomnosti obžalovaných dnes v Turecku začal proces s 20 lidmi, kteří byli obviněni z vraždy…

Írán prý souhlasí s odškodněním cizinců za lednový pád letadla v Teheránu

02.07.2020 19:49 Teherán souhlasí s odškodněním rodin cizinců, kteří zemřeli v lednu při zkáze ukrajinského…

Související:

Právě se děje

Další zprávy