Johnson je idiot, zuří Izrael. Unikla tajná nahrávka, která pobouřila Británii

Jeruzalém/Londýn - Britský ministr zahraničí Boris Johnson je podle izraelského diplomata idiot. Tvrdá slova zazněla na schůzce Shai Masota s britskou úřednicí Marií Strizzolovou v říjnu loňského roku, na veřejnost se ale dostala až nyní.

Boris Johnson, ilustrační fotografie
doporučujeme

Schůzky se účastnili tři lidé, Masot, Strizzolová a novinář televize Al Jazeera, který předstíral, že zastupuje labouristy přátelsky naladěné vůči Izraeli.

Právě on celé jednání nahrál a až nyní se nahrávka dostala na veřejnost. Izraelský diplomat během rozhovoru například uvedl, že britský ministr zahraničí je "idiot, který neplní žádné dohody." Podle diplomata se sice stal ministrem zahraničí, nemá ale žádnou zodpovědnost.

"Pokud se něco stane, nebude to jeho chyba, ale Duncanova," uvedl dále diplomat na adresu náměstka ministra zahraničí sira Alana Duncana, který je znám svou kritikou Izraele.

Psali jsme:  

Právě Duncan podle diplomata nadělal řadu problémů. Na adresu Johnsona Masot dále uvedl, že je "Vcelku dobrej", protože podporuje Izrael. 

Během schůzky se podle deníku The Independent také řešili britští poslanci, které by Masot navrhoval politicky "sestřelit". Sám Izrael se ale k výrokům nehlásí.

Izraelská ambasáda se ale od výroků diplomata distancovala. Podle serveru BBC uvedla, že "velvyslanectví Izraele odmítá poznámky týkající se tajemníka Duncana." Údajně jsou absolutně nepřijatelné a diplomat na ambasádě skončí.

Velvyslanec se britskému ministerstvu omluvil a to omluvu přijalo. Mluvčí britského ministerstva zahraničí uvedl, že je jasné, že Masotova slova neodráží skutečný názor Izraele.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko útočilo opět na kurdské radikály u uprchlického tábora v Iráku

11.06.2021 18:51 Turecká armáda podruhé za předchozí týden útočila asi 180 kilometrů od tureckých hranic v iráckém…

Ankara podle opozičního serveru loni zasahovala do voleb hlavy Severního…

11.06.2021 17:29 Turecko se loni snažilo ovlivnit volby prezidenta Severního Kypru, a to i tak, že členové turecké…

Nová éra Izraele? Netanjahu nezmizí, bude bojovat, míní konzultant

11.06.2021 17:25 NÁZOR - Zdá se, že přichází nový úsvit v izraelské politice. S touto myšlenkou vystoupil vlivný…

Tálibán chce, aby se z Afghánistánu stáhli i turečtí vojáci

11.06.2021 07:03 Spolu s americkou armádou by z Afghánistánu mělo stáhnout své vojáky rovněž Turecko, řekl agentuře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama