Při atentátu u syrského Al-Bábu zemřelo nejméně 60 lidí

Damašek - Při dnešním sebevražedném atentátu u severosyrského města Al-Báb zahynulo nejméně 60 lidí a další až stovka osob byla zraněna.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Sýrie
doporučujeme

Mezi oběťmi je mnoho civilistů. Uvedla to turecká agentura Anadolu s odvoláním na místní zdroje. K akci se později přihlásila radikální skupina Islámský stát (IS). Dosud západní agentury uváděly, že při útoku zahynulo nejméně 42 osob, většinou povstalců. Anadolu ale tvrdí, že většina obětí jsou civilisté.

Útočník odpálil vůz s výbušninou u bezpečnostní kontroly, kde se civilisté snažili získat povolení k návratu do města Al-Báb, jehož značnou část ve čtvrtek povstalci dobyli zpět z rukou IS.

Ve svém prohlášení umístěném na internetu IS tvrdí, že útok spáchal jeho člověk. V textu stojí, že se sebevražednému útočníkovi "podařilo vjet automobilem naloženým výbušninami mezi shromážděné turecké vojáky a odpadlíky pracující v Súsijánu", což je vesnice vzdálená asi osm kilometrů od Al-Bábu.

Podle agentury Anadolu se útok odehrál asi osm kilometrů severně od města Al-Báb. Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) uvedla, že velké množství lidí bylo také vážně zraněno. Agentura Anadolu upřesnila, že ze stovky zraněných bylo 41 civilistů převezeno do nemocnice v jihoturecké provincii Kilis. Al-Báb totiž leží asi 30 kilometrů od hranice s Tureckem.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Turecku rekordně přibylo mrtvých s covid-19

09.04.2020 19:21 V Turecku se za poslední den zvýšila bilance obětí koronaviru nejvíce od začátku epidemie, zemřelo…

Covid-19 zasáhne ramadán. Chameneí naznačil, že společné modlitby nebudou

09.04.2020 14:15 Aktualizováno Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí dnes upozornil Íránce na to, že o muslimském postním…

Islámský stát pokládá covid-19 za boží zásah proti křižákům, píše Politico

09.04.2020 10:03 Zatímco svět se uzavřel a zaměřil na počítání ztrát způsobených šířením koronaviru, teroristická…

Syrská armáda podle vyšetřovatelů spáchala v roce 2017 chemické útoky

08.04.2020 20:24 Aktualizováno Letectvo syrského prezidenta Bašára Asada podle závěrů vyšetřovacího týmu Organizace pro zákaz…

Související:

Právě se děje

Další zprávy