Bestiální praktiky IS: Džihádisté nakrmili matku masem jejího syna, dívku znásilnili k smrti před zraky její rodiny

Bagdád – Opakovaně se mluví o tom, že Islámský stát se snaží naprosto zlikvidovat náboženskou menšinu jezídů, jejímiž příslušníky jsou především Kurdové ze severního Iráku. Někteří dokonce mluví o genocidě. To říká i irácká poslankyně jezídského původu, která promluvila o zvěrstvech páchaných na této skupině.

Přidejte svůj názor 29 komentářů

Islámský stát (ISIS)

Podle jezídské poslankyně Vian Dakhilová její lid čelí neuvěřitelně brutálnímu zacházení. Zmínila třeba případ, kdy bojovníci Islámského státu nakrmili ženu masem jejího mrtvého dítěte, nebo kdy znásilnili přímo před očima rodiny desetiletou dívku tak brutálně, že holčička zemřela.

Extremisté věří, že jezídové, kteří ve své víře mísí prvky různých náboženství včetně islámu, uctívají ďábla a snaží se je proto úplně vyhladit. Dakhilová poskytla rozhovor egyptskému kanálu Extra News, ze kterého cituje deník The Independent.

„Jedna z žen, kterou se nám podařilo ze spárů IS zachránit, nám řekla, že byla tři dny držena v jakémsi sklepě bez jídla a vody. Pak jí přinesli talíř masa a rýže. Snědla to, protože měla hlad. Když dojedla, řekli jí: uvařili jsme tvého osmiletého syna, kterého jsme ti sebrali – právě jeho maso jsi teď snědla,“ popisuje politička, která za práva jezídů bojuje v iráckém parlamentu. 

Tím ale zdaleka neskončila. „Jedna z jezídských dívek uvedla, že IS zajal šest jejich sester. Její nejmladší sestra, desetiletá dívka, byla znásilněna k smrti před zraky jejího otce a sester,“ přidala další příběh poslankyně.

Podle odhadů bylo v Iráku při útocích radikálů z IS v srpnu 2014 zabito nebo zajato asi 10 tisíc členů jezídské komunity. Z většiny žen se staly sexuální otrokyně, odkryty byly také masové hroby jezídů.

V květnu magazín PLOS Medicine vydal aktualizovaný odhad, podle kterého bylo z asi 9900 zajatých jezídů různými brutálními metodami, nejčastěji useknutím hlavy, popraveno 3100 osob. Některým jezídům se podařilo dostat na svobodu, mnozí ze zajatců jsou ale dál pohřešováni.

Vstupte do diskuze (29)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volební kampaň v Izraeli ovládla kauza ponorek, Netanjahu má co vysvětlovat

20.03.2019 16:13 Hlavní svědek v korupční kauze kolem dohody o nákupu ponorek a válečných lodí pro izraelské…

Pompeo navštívil Kuvajt, vyzval k urovnání vleklé diplomatické krize

20.03.2019 14:31 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo při návštěvě Kuvajtu vyzval k urovnání diplomatické krize…

Česká pašeračka Tereza H. si po roce vyslechla verdikt. U soudu se…

20.03.2019 13:46 Aktualizováno Češka Tereza H., které je je od loňského ledna v pakistánském vězení a která byla obviněna z…

Dva Palestinci zaútočili u Josefova hrobu, vojáci je vzápětí zastřelili

20.03.2019 12:25 Izraelští vojáci dnes ráno zastřelili ve městě Nábulus dva Palestince, kteří podle izraelské armády…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama