Manželky džihádistů z IS žárlí na sexuální otrokyně. Muži jim kupují nejlepší make-up a oblečení, zlobí se

Rakka - Síly arabsko-kurdské aliance odřízly poslední ústupovou cestu ze syrského města Rakka, které bylo dlouho baštou Islámského státu v Sýrii. Poslední zbývající bojovníci jsou tak ve městě uvězněni. Z města už uprchly některé manželky džihádistů, které prozradily detaily o jejich manželech a vztazích.

4. ledna 2014, Abú Bakr al-Bagdádí vyhlásil ve městě Fallúdža nový státní útvar, Islámský stát v Iráku a Levantě.
doporučujeme

Server The Times přinesl příběhy několika žen, které se podělily o své zážitky ze „sdíleného manželství“. Mnohé přiznávají, že jejich muži byli doslova posedlí svými sexuálními otrokyněmi.

S tím, jak síly bojující proti IS obklopují Rakku, ženy bojovníků, jejichž manželé byli často zabiti nebo zajati, žijí v uprchlických táborech jako je ten v Ayn Issa, který leží asi 50 kilometrů na sever od města. Většina z nich přichází ze zahraničí a zoufale se teď snaží najít způsob jak se vrátit domů.

Právě s těmito ženami se setkala novinářka Jenan Moussa, reportérka arabského televizního kanálu Al Aan TV. Manželky džihádistů označuje jako „Zoufalé manželky z Rakky“ a jejich nejniternější myšlenky odhalila prostřednictvím tweetů a videí.

„Zatímco okolní svět je zděšen barbarstvím Islámského státu, ženy se více zajímají o to, kolik peněz jejich manželé utratili za rtěnky pro sexuální otrokyně pocházející ze skupiny Jezídů ze severního Iráku,“ shrnuje slova džihádistických manželek server.

„Existovalo velké napětí mezi ženami a sexuálními otrokyněmi,“ přiznala žena z Libanonu. „Některé ženy se dokonce kvůli tomu rozvedly se svými manžely. Příliš utráceli za sexuální otrokyně, kupovali jim nejlepší make-up, oblečení a doplňky,“ tvrdí.

Její manžel měl ve svém telefonu speciální aplikaci týkající se sexuálních otrokyň. „Byl to trh pro sexuální otrokyně. Sdíleli tam fotografie jednotlivých sexuálních otrokyň, nejlepší make-up a oblečení, chtěli 2000 dolarů za jednu, 3000 dolarů za druhou. Panna stojí 10000 dolarů.“

Ženy také uvedly, že u nich doma žádné sexuální otrokyně nežily, zároveň prý ale věděly, že džihádisté znásilňují i devítileté dívky.

Jedna z žen prozradila, že mnoho žen tajně chovalo romantické city k Abú Bakru al-Bagdádímu, zakladateli a vůdci IS, který byl podle ruských a íránských zdrojů v květnu zabit při ruském náletu. Jedna žena údajně odmítala všechny nápadníky a tvrdila, že „jí vyhovuje jen Bagdádí“.

Bylo jí řečeno, aby neztrácela čas. „Ostatní ženy z IS Bagdádího fanynce říkaly: Neobtěžuj se, on je již zadán. Má čtyři manželky a 15 sexuálních otrokyň, nemáš šanci,“ cituje ženy novinářka.

Manželky bojovníků také tvrdí, že šokující obrázky džihádistů s noži, uříznutými hlavami a těly obětí s nimi nemají nic společného. „Jak by mohly, když jsme trávily tiché noci na pohovce s našimi manželi?“ tázaly se ženy. Některé z nich jsou přesto zastánkyně hrůzných trestů. Samozřejmě, že je v pořádku uříznout ruku zloději, pokud jde o jeho třetí přestupek, uvedla jedna z nich.

Jejich osud je nyní opravdu zoufalý. „Nemám kontrolu nad svou budoucností. Žiju jako stín,“ zoufá si mladá tuniská žena s dítětem. Žádná z žen se nevzdala dobrovolně, byly zadrženy úředníky, když se pokoušely utéct do Turecka.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko útočilo opět na kurdské radikály u uprchlického tábora v Iráku

11.06.2021 18:51 Turecká armáda podruhé za předchozí týden útočila asi 180 kilometrů od tureckých hranic v iráckém…

Ankara podle opozičního serveru loni zasahovala do voleb hlavy Severního…

11.06.2021 17:29 Turecko se loni snažilo ovlivnit volby prezidenta Severního Kypru, a to i tak, že členové turecké…

Nová éra Izraele? Netanjahu nezmizí, bude bojovat, míní konzultant

11.06.2021 17:25 NÁZOR - Zdá se, že přichází nový úsvit v izraelské politice. S touto myšlenkou vystoupil vlivný…

Tálibán chce, aby se z Afghánistánu stáhli i turečtí vojáci

11.06.2021 07:03 Spolu s americkou armádou by z Afghánistánu mělo stáhnout své vojáky rovněž Turecko, řekl agentuře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama