Trump se chce zbavit vyšetřovatele Muellera, příliš čmuchá kolem kontraktů s Ruskem

Washington - Vyšetřovatel Robert Mueller se zajímá o kontakty obchodních společností Donalda Trumpa s Rusy a o jeden z hlavních zdrojů jeho půjček, německou Deutsche Bank. Americký deník The New York Times napsal, že se prezidentský tým snaží Muellera zdiskreditovat a vyšetřování zablokovat.

Robert Mueller (exšéf FBI)
doporučujeme

Agentura Bloomberg napsala, že Muellerovi vyšetřovatelé zkoumají transakce Trumpových firem s Ruskem, které zahrnují prodej bytů v objektech, jež prezident vlastní, dále mnohamilionový prodej domu na Floridě a soutěž Miss Universe, kterou v roce 2013 v Moskvě uspořádala společnost patřící Trumpovi. Předmětem zkoumání jsou i půjčky prezidenta u Deutsche Bank, která je jednou z mála finančních institucí ochotných pravidelně s Trumpem spolupracovat.

Sám Trump listu řekl, že pokud se Muellerovi lidé začnou zabývat jeho osobními financemi, bude to v rozporu s jejich úkolem vyšetřovat ruský skandál.

Není prý ani vyloučeno, že se Bílý dům pokusí vyrobit kauzu, jež by vedla k Muellerovu odvolání. Trumpovi poradci zkoumají Muellerovu minulost či jeho styky s bývalým šéfem FBI Jamesem Comeym, jehož Trump z funkce odvolal.

Člen prezidentova právního týmu Jay Sekulow řekl agentuře AP, že Trumpovi poradci "soustavně sledují možnost střetu zájmů (Roberta Muellera) a při vhodné příležitosti o tom promluví".

Mluvčí Bílého domu Sarah Huckabeeová Sandersová ve čtvrtek prohlásila, že Trump nemá "v této chvíli" v úmyslu Muellera jeho funkce zbavit, ale nevyloučila, že to v budoucnu udělá.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecko útočilo opět na kurdské radikály u uprchlického tábora v Iráku

11.06.2021 18:51 Turecká armáda podruhé za předchozí týden útočila asi 180 kilometrů od tureckých hranic v iráckém…

Ankara podle opozičního serveru loni zasahovala do voleb hlavy Severního…

11.06.2021 17:29 Turecko se loni snažilo ovlivnit volby prezidenta Severního Kypru, a to i tak, že členové turecké…

Nová éra Izraele? Netanjahu nezmizí, bude bojovat, míní konzultant

11.06.2021 17:25 NÁZOR - Zdá se, že přichází nový úsvit v izraelské politice. S touto myšlenkou vystoupil vlivný…

Tálibán chce, aby se z Afghánistánu stáhli i turečtí vojáci

11.06.2021 07:03 Spolu s americkou armádou by z Afghánistánu mělo stáhnout své vojáky rovněž Turecko, řekl agentuře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama