Zabijeme vás ve vašich domech. IS chce své útoky zaměřit na oblíbené destinace českých turistů

Rakka – Přestože Islámský stát ztratil Mosul, svou baštu v Iráku, a momentálně svádí tvrdé boje o syrskou Rakku, výhrůžky vůči Západu neutichají. Na internetu se nově objevilo video, které zachycuje džihádistu zřejmě britského původu, který varuje před teroristickými útoky ve dvou konkrétních zemích.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Islámský stát (ISIS)
doporučujeme

Bojovník IS s britským přízvukem na videu tvrdí, že nechvalně známá teroristická organizace plánuje nové útoky na Západ. Snímek se na internetu objevil tento týden.

Krátké video ukazuje mladého černého muže, který mluví přímo na kameru a který varuje před teroristickými útoky v Itálii a Turecku. Mluví také o „zabíjení" civilistů přímo v jejich domech.

Záběry byly podle serveru Daily Mail zřejmě pořízeny v Rakce. Samozvaném hlavním městě IS v Sýrii. Právě tady džihádisté svádí tvrdé boje proti arabsko-kurdské koalici (SDF). Ta přitom před několika dny oznámila, že už dobyla asi polovinu města.

Kromě Evropy ale britský bojovník hrozí také Spojeným státům. Prezidenta Donalda Trumpa nazývá „novým faraonem“. „Toto je poselství faraonovi dneška, Donaldu Trumpovi! Možná budete zaměřovat svou pozornost na Rakku a Mosul, ale my se zaměříme na Konstantinopol a Řím," dodává džihádista s použitím staršího označení pro turecký Istanbul.

„S povolením Alláha vás zabijeme ve svých vlastních domech,“ dodá muž, který pak přejde ke kulometu a začne ze svého úkrytu střílet. 

Kurdský mluvčí koalice pod vedením USA uvedl, že bojovníci SDF jsou na pokraji plné kontroly nad jižními čtvrtěmi Rakky a že skupina každý den získává další a další oblasti.

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Utečou hordy džihádistů? V Sýrii je bez dozoru 12 věznic se zajatci z řad…

21.10.2019 15:39 Aktualizováno V Sýrii je kvůli turecké ofenzivě bez dozoru 12 věznic s islámskými radikály, řekl dnes ruský…

EU a NATO na straně teroristů? Erdogan běsní, znovu pohrozil úderem v Sýrii

21.10.2019 14:51 Západ se přidal na stranu teroristů, když podporuje syrské Kurdy a kritizuje Turecko za ofenzívu v…

Vojáci USA přejeli ze Sýrie do Iráku. Rozzlobení lidé po nich házeli…

21.10.2019 14:11 Aktualizováno Američtí vojáci, kteří se už několik dní stahují ze svých postů v severní Sýrii, překročili syrsko…

V Libanonu vypukly bouřlivé demonstrace, část ministrů rezignovala

20.10.2019 19:48 Aktualizováno Strana libanonských křesťanů kvůli několikadenním protivládním protestům odvolala své čtyři…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama