V provincii Idlib živoří 800 tisíc uprchlíků. Situace je tragická

Istanbul - V severosyrské provincii Idlib ve 400 uprchlických zařízeních žije na 800 tisíc osob. Situace je tureckého Červeného půlměsíce tragická. Většinu Idlibu kontroluje džihádistická aliance Tahrír aš-Šám (dříve An-Nusra) , která je někdejší odnoží Al-Káidy.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

"Situace v provincii Idlib je bohužel obrovskou tragédií," prohlásil šéf tureckého Červeného půlměsíce Kerem Kinik a dodal, že většina ze 400 uprchlických táborů disponuje pouze provizorním obydlím. "V táborech nemohou nic vyrábět, jsou zcela závislí na zahraniční pomoci," dodal.

Turecká armáda minulý týden do Idlibu vyslala konvoj desítek vojenských vozidel. Cílem kroku podle Ankary je dohlédnout, aby v regionu platila bezpečnostní zóna, na níž se v kazašské metropoli Astaně domluvili představitelé Ruska, Íránu a Turecka.

Humanitární pomoc do všech částí Idlibu bude možné dopravit teprve poté, co budou teroristické skupiny z této provincie vytlačeny. Turecký Červený půlměsíc v současné chvíli společně s OSN už humanitární pomoc v Idlibu poskytuje, v budoucnu ale pomůže nejen s dodávkami potravinové pomoci, ale také se znovuvybudováním škol, nemocnic, obytných domů a dopravních komunikací, dodal.

Turecká vláda v syrské občanské válce podporuje rebely, kteří se od roku 2011 snaží svrhnout režim syrského prezidenta Bašára Asada. Čím déle konflikt trvá, tím více je však podle AFP Ankara ochotna jednat o možných řešeních s Moskvou, která režimu v Damašku poskytuje vojenskou podporu, jež výrazně změnila poměr sil na bojišti.

Loading...
Vstupte do diskuze (6)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Macron měl v Izraeli incident, z kostela vykázal policistu

22.01.2020 17:31 Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes zavítal do kostela svaté Anny v Jeruzalémě, kam přijel…

Útok v Íránu. Ozbrojenci zabili velitele basídžů, spolupracoval se…

22.01.2020 16:34 Maskovaní ozbrojenci dnes na jihozápadě Íránu přepadli a zabili místního velitele polovojenských…

Putina čeká nabitý den, návštěvu Izraele musí zkrátit

22.01.2020 16:20 Ruský prezident Vladimir Putin zkrátil plánovanou dvoudenní návštěvu Izraele na jeden den. S…

Byl atentát na Sulejmáního oprávněný? Expert se vrátil k ožehavé otázce

22.01.2020 14:28 NÁZOR - Ať už si to jakkoliv nechceme přiznat, nevykročili jsme do druhé dekády 21. století zrovna…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama