"Moje matka je vinna" - říká syn ženy odsouzené k ukamenování

Tabríz - Syn Sakiné Mohammadí Aštiáníové, která byla za cizoložství a podíl na vraždě manžela odsouzena k trestu smrti ukamenováním, prohlásil, že jeho matka je vinna. Zároveň ale požádal o zrušení popravy, informuje v sobotu agentura AFP.

Přidejte svůj názor

371
doporučujeme

Podle Sajída Kaderzáda matka společně s milencem jeho otce skutečně zabila. "Myslím si, že moje matka a Isaa Táheri jsou vrahy mého otce. Oba jsou vinni," řekl Kaderzáde skupině novinářů, s nimiž mluvil ve městě Tabríz na severozápadě Íránu.

Mladý muž ale zároveň vyzval, aby byla poprava jeho matky zrušena. "Moje matka byla odsouzena k ukamenování. Chci, aby bylo od trestu smrti upuštěno. Je to můj požadavek," dodal Kaderzáde.

Kaderzáde byl z vězení propuštěn na kauci 12. prosince. Jeho setkání s médii bylo domluveno místním ministerstvem spravedlnosti.

Aštiáníová, která je od roku 2006 ve vězení v Tabrízu, se v pořadu vysílaném loni v létě státní televizí přiznala k cizoložství a k tomu, že věděla, že se její nový partner chystá zavraždit jejího manžela. Aštiáníová byla nejdříve souzena za cizoložství i za spoluvinu na vraždě.

Trest za druhý čin soud zrušil, neboť rodina mrtvého ženě prominula. Za nevěru soud matku dvou dětí odsoudil k trestu smrti ukamenováním.

Loading...
Témata:
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Istanbul vyhodí až půl milionu uprchlíků

22.07.2019 21:27 Istanbulské úřady dnes daly syrským uprchlíkům se statusem dočasné ochrany, kteří nejsou v…

Británie vyzývá Írán k okamžitému propuštění tankeru, zasedl krizový tým…

22.07.2019 19:32 Aktualizováno Británie dnes vyzvala Írán, aby okamžitě propustil britský tanker Stena Impero, který zadržely…

Jatka v Idlibu. Po náletech mnoho mrtvých civilistů, Rusko odpovědnost…

22.07.2019 18:00 Aktualizováno Nejméně 43 lidí přišlo dnes o život při náletech v severozápadní syrské provincii Idlib. S…

Írán zadržel 17 podezřelých špiónů, měli pracovat pro CIA. Reakce Trumpa…

22.07.2019 16:19 Aktualizováno Írán tvrdí, že zadržel 17 špionů, kteří podle něj pracovali pro americkou Ústřední zpravodajskou…

Právě se děje

Další zprávy

reklama