Syrský uprchlík se pokusil upálit. Nemáme peníze na jídlo, hromadí se nám dluhy, říká jeho žena

Bejrút - V Libanonu před úřadem OSN se dnes pokusil upálit syrský uprchlík. Protestoval tak proti tomu, že tato organizace přestala poskytovat pomoc jeho rodině.

Uprchlíci, ilustrační fotografie
doporučujeme

Podle dokumentace OSN bylo loni v listopadu v Libanonu zaregistrováno 997.000 syrských uprchlíků. Více než polovina z nich žije v mimořádné chudobě.

Třiačtyřicetiletý Rijád Chalaf Zibú má čtyři děti a dnes se před úřadem OSN v Tripolisu polil benzinem a zapálil se. Byl převezen do nemocnice a lékaři konstatovali, že má popáleniny třetího stupně na 35 procentech těla. Jeho léčba bude trvat dva měsíce.

„Nemáme peníze na jídlo, hromadí se nám dluhy. Manžel nemá stálou práci, většinu času shání aspoň náhodné zaměstnání a z toho živí rodinu," řekla Zibúova žena. Rodina podle ní závisela na pomoci, ale před čtyřmi měsíci OSN pomoc přerušila. Rodina pochází z Halabu (Aleppa) a v Libanonu je čtyři roky.

OSN si je vědoma, že více než polovina Syřanů zaregistrovaných v Libanonu žije v mimořádné chudobě, v provizorních táborech a špatných domech. Před několika měsíci přestala některým rodinám syrských uprchlíků dodávat potraviny a finanční pomoc, protože byla nucena své zdroje využít pro ještě chudší osoby. Zibú se podle manželky nedokázal smířit s tím, že některé rodiny pomoc stále dostávají a jeho ne.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež František ukončil návštěvu Iráku a odcestoval do Říma

08.03.2021 08:38 Papež František dnes odletěl z Iráku a ukončil svou historickou návštěvu tohoto muslimského státu,…

Papež navštívil irácký Kurdistán a povzbudil tamní křesťany

07.03.2021 16:25 Aktualizováno Papež František dnes navštívil Mosul, kde na náměstí zahájil třetí den své historické návštěvy…

Írán začne naplňovat jadernou dohodu po ukončení amerických sankcí

07.03.2021 12:44 Írán začne znovu plnit závazky jaderné dohody z roku 2015, pokud Spojené státy zruší sankce proti…

Papež odsloužil mši v Iráku, setkal se i s vůdcem šíitských muslimů

06.03.2021 18:44 Druhý den návštěvy papeže Františka v Iráku se nesl v duchu dialogu mezi náboženstvími. V Nadžafu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama