Brutální zpověď zabijáka IS: Mučil jsem a zabil 100 lidi, řezal jsem jim ruce

Tvrdí o sobě, že před občanskou válkou v Sýrii byl vlažným muslimem. Během války se však radikalizoval. Přidal se k Islámskému státu a ten jej vycvičil na profesionálního zabijáka. Svůj příběh prozradil BBC.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Islámský stát (ISIS)

Chálid, jak si muž říká, žil před válkou normální život v Rakkce. Když vypuklo povstání, účastnil se s třiceti přáteli demonstrací. Po jedné z nich přišla do jeho domu policie a Chálida zatkla.

Strávil podle svých slov měsíc ve vězení, kde jej strašlivě mučili. Nejvíce na něj zapůsobilo, když jej důstojník nutil klečet před obrazem Bašára Asada a přitom mu tvrdil, „Tvůj Bůh zemře a on bude žít. Bohové umírají, ale Asad je věčný.“

Když jej po měsíci propustili, slíbil pak Alláhovi, že kdy ho zachránil, on na oplátku zabije, co nejvíce nevěřících včetně Asada. Ať to stojí, co to stojí. Přidal se k radikální skupině Ahrar al-Sham.

Když se jim podařilo ovládnout Rakku, Chálid se rozhodl vyrovnat účty. Našel jednoho z jeho mučitelů z vězení. Tomu před smrtí uřízl ruce a vyrval jazyk.

Když se k moci dostal islámský stát, Chálidovi se to údajně nelíbilo a tak pracoval jako dvojitý agent pro konkurenční hnutí Al-Nusra. Od Islámského státu dostal nabídku, která se neodmítá. Měl se stát „šéfem bezpečnosti“. To znamenalo zabijákem.

„Odvezli nás na letiště. Tam nás čekal nějaký Francouz,“ vypráví Chálid „Na zajatcích nás učil jak zabíjet. Po tichu se přiblížit k člověku a podříznout ho. Zacházet se odstřelovací puškou. Vězni stáli v řadě. On řekl kterého a já ho zastřelil. Učil nás zabíjet z motorky“

Jako vrah pro Islámský stát sloužil jen jeden měsíc. Zabil 16 lidí. Poté se dozvěděl, že i jemu hrozí smrt. Uprchl proto do Turecka. Svých činů nelituje.

„Zabil jsem asi sto lidí. Většinu v boji. Žádného civilistu. Všichni si to zasloužili. Když se podívám do zrcadla, vidím sám sebe jako slušného člověka. V noci spím dobře. Od té doby, co jsem v Turecku, je ze mě zase civilista,“ tvrdí pro BBC Chálid.

Vstupte do diskuze (27)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Volební podvody v Turecku: V seznamech voličů jsou mrtví nebo podezřelí

18.01.2019 21:23 Turecká opozice před blížícími se místními volbami upozornila na obrovské nesrovnalosti v seznamech…

Izraelští vojáci postřelili u hranic Gazy 14 lidí

18.01.2019 18:35 Izraelští vojáci dnes při zásahu proti demonstrantům na hranici s Pásmem Gazy postřelili 14…

V Turecku poslali do vězení nositele ceny Václava Havla, dle soudu je…

18.01.2019 16:54 Turecký soud dnes poslal na deset let do vězení váženého soudce a nositele Ceny Václava Havla za…

Nové letiště v Istanbulu si vyžádalo vysokou daň: Při stavbě zahynuly…

18.01.2019 16:31 Při stavbě nového istanbulského letiště, které bylo slavnostně otevřeno loni na podzim, zemřelo 55…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama