Počet obětí masakru Palestinců v Pásmu Gazy stoupá. Zemřelo přes 60 lidí

Gaza - Ministerstvo zdravotnictví v palestinském Pásmu Gazy dnes oznámilo, že zemřeli další dva Palestinci zranění při pondělním masakru demonstrantů u hranic pásma. Počet obětí zákroků izraelských vojáků proti palestinským protestům v den přemístění ambasády USA do Jeruzaléma tak vzrostl na 61, dalších více než 2700 lidí utrpělo zranění.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Palestina, pásmo Gazy
doporučujeme

Zraněním nejnověji podlehli dva muži, dvacetiletý a osmapadesátiletý, hospitalizovaní v kritickém stavu, upřesnily palestinské zdroje.

Pondělí bylo dnem s největším počtem obětí od války mezi radikálním palestinským hnutím Hamás, které Pásmo Gazy ovládá jedenáct let, a izraelskými bezpečnostními složkami od roku 2014.

Od 30. března manifestují Palestinci u hranice s Izraelem za právo uprchlíků na návrat na území, z něhož byli jejich předci vyhnáni po vzniku státu Izrael v květnu 1948 a po následné první izraelsko-arabské válce. Podle úřadů v Pásmu Gazy bylo za dobu nynějších protestů zabito při střelbě izraelských vojáků na hranici mezi Pásmem Gazy a Izraelem celkem 118 Palestinců, napsala agentura AFP.

Izrael ujišťuje, že udělal vše pro omezení počtu civilních obětí a že sahá k ostré střelbě jen jako k poslednímu prostředku. Zároveň obviňuje hnutí Hamás z toho, že nahání civilisty na příhraniční frontovou linii s cílem zakrýt snahy o proniknutí na izraelské území.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sestřelení íránského dronu Američany? Nad incidentem visí otazníky

19.07.2019 12:37 Aktualizováno Íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf prohlásil, že nemá informace o tom, že by jeho země…

USA narazily. Spojenci se do koalice na ochranu tankerů nehrnou

19.07.2019 10:41 USA mají potíže se sestavením mezinárodní koalice, která by zajistila ochranu ropné trasy na…

Fond hodlá obnovit Masarykův les v Izraeli, stromek můžete koupit online

19.07.2019 10:24 Masarykův les, vysázený v roce 1930 občany Československa na severu Izraele, potřebuje po téměř 90…

Irácké úřady identifikovaly střelce z restaurace v Irbílu, začal hon

19.07.2019 09:52 Kurdské úřady v Iráku identifikovaly střelce, který ve středu zabil ve středisku iráckého…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama