Počet obětí masakru Palestinců v Pásmu Gazy stoupá. Zemřelo přes 60 lidí

Gaza - Ministerstvo zdravotnictví v palestinském Pásmu Gazy dnes oznámilo, že zemřeli další dva Palestinci zranění při pondělním masakru demonstrantů u hranic pásma. Počet obětí zákroků izraelských vojáků proti palestinským protestům v den přemístění ambasády USA do Jeruzaléma tak vzrostl na 61, dalších více než 2700 lidí utrpělo zranění.

Palestina, pásmo Gazy
doporučujeme

Zraněním nejnověji podlehli dva muži, dvacetiletý a osmapadesátiletý, hospitalizovaní v kritickém stavu, upřesnily palestinské zdroje.

Pondělí bylo dnem s největším počtem obětí od války mezi radikálním palestinským hnutím Hamás, které Pásmo Gazy ovládá jedenáct let, a izraelskými bezpečnostními složkami od roku 2014.

Od 30. března manifestují Palestinci u hranice s Izraelem za právo uprchlíků na návrat na území, z něhož byli jejich předci vyhnáni po vzniku státu Izrael v květnu 1948 a po následné první izraelsko-arabské válce. Podle úřadů v Pásmu Gazy bylo za dobu nynějších protestů zabito při střelbě izraelských vojáků na hranici mezi Pásmem Gazy a Izraelem celkem 118 Palestinců, napsala agentura AFP.

Izrael ujišťuje, že udělal vše pro omezení počtu civilních obětí a že sahá k ostré střelbě jen jako k poslednímu prostředku. Zároveň obviňuje hnutí Hamás z toho, že nahání civilisty na příhraniční frontovou linii s cílem zakrýt snahy o proniknutí na izraelské území.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Svět pomáhá Libanonu po mohutné explozi. Francie pošle tuny zdravotnického…

05.08.2020 11:21 Na palubě dvou vojenských letounů má dnes do Libanonu dorazit pomoc, kterou po mohutné úterní…

Exploze v Bejrútu: Česko vyšle tým USAR na záchranu z trosek, letět má…

05.08.2020 10:45 Aktualizováno Česko vyšle do Bejrútu na pomoc po ničivé explozi speciální tým hasičů USAR cvičený na vyprošťování…

Český turista po ničivém výbuchu kontaktoval ambasádu v Bejrútu, je v…

05.08.2020 10:08 Po úterní ničivé explozi v Bejrútu se na velvyslanectví ČR v libanonském hlavním městě obrátil…

Počet obětí masivní exploze v Bejrútu přesáhl 100, patrně ještě poroste

05.08.2020 09:25 Gigantická exploze v přístavu v Bejrútu, která poničila několik čtvrtí, si vyžádala již přes 100…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama