Ruský oligarcha Abramovič prý míří do Izraele, chce tamní občanství

Jeruzalém - Ruský oligarcha Roman Abramovič, který marně čeká na prodloužení britského víza, nejspíš požádá o izraelské občanství. S odvoláním na izraelské zdroje to dnes oznámila agentura Interfax. V Tel Avivu si podle ní už staví reprezentační rezidenci.

Přidejte svůj názor

Izrael

Abramovič, vlastník slavného britského fotbalového klubu Chelsea, který s rodinou žije v Londýně, se už delší dobu snaží obnovit své britské vízum, které mu vypršelo v dubnu. Na prodloužení však zatím marně čeká, podle britských úřadů nyní Spojené království osoby blízké Kremlu prověřuje pečlivěji, stejně jako nabytí jejich majetku.

Abramovič, jehož rodina pochází z Litvy, je předsedou Federace ruských židovských obcí a je považován za velkého mecenáše. Izraelská média uvádějí, že podnikatel za posledních dvacet let věnoval státu Izrael a židovským organizacím v Rusku celkem půldruhé miliardy dolarů (330 miliard korun).

Podle izraelského velvyslance v Moskvě by Abramovičově přesídlení nic nebránilo. "Každý, kdo na to má právo, občanství dostane," řekl dnes ambasador Gary Koren.

Ruská média spekulují, že skutečným důvodem stěhování může být snaha zajistit si svobodu cestování do Británie i v případě, že Abramovič nedostane vízum. Podle britské konzulární praxe totiž občané židovského státu smějí ve Spojeném království pobývat půl roku bez víz.

Izraelský list Israel Hajom dnes napsal, že ruský oligarcha se k jednání o izraelském pasu dostaví do Tel Avivu už dnes.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britský doktorand dostal v Emirátech doživotí, šéf diplomacie Hunt je v…

21.11.2018 14:27 Aktualizováno Soud ve Spojených arabských emirátech odsoudil doktoranda Durhamské univerzity Metthewa Hedgese za…

Novým šéfem Interpolu byl zvolen Jihokorejec, proti Rusovi se vzbouřil…

21.11.2018 13:16 Aktualizováno Novým šéfem Interpolu byl dnes na dva roky zvolen Jihokorejec Kim Čong-jang. Interpol to oznámil na…

Hrůza jemenské války: Hlady zemřelo 85 tisíc dětí, miliony lidí jsou…

21.11.2018 11:55 Od začátku jemenské války mohlo v této arabské zemi na nemoci a podvýživu zemřít až 85.000 dětí ve…

Vražda Chášukdžího nic nemění? USA stojí za Rijádem, ujišťuje Trump

20.11.2018 21:41 Aktualizováno USA zůstanou neochvějným partnerem Saúdské Arábie, i kdyby se ukázalo, že za vraždou…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama