Případ, který šokoval turecké politiky: Štěněti někdo zaživa usekal nohy a ocas

Ankara - Turecká média, veřejnost i politická reprezentace jsou v šoku z případu týrání několikatýdenního štěněte. Zřejmě majitel mu useknul všechny nohy, ocas a pak jej odhodil do lesa, kde zvíře hodiny trpělo. Nakonec zemřelo.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Zhruba měsíční štěně někdo připravil o všechny nohy a ocas

Neznámý pachatel v provincii Sakarya na severozápadě země brutálně utýral malého psa. Nejprve několikatýdennímu štěněti useknul všechny čtyři nohy a ocas, poté jeho umírající hlavu s trupem odhodil v lese, kde zvíře hodiny neskutečně trpělo.

Zraněné štěně našli kolemjdoucí ve čtvrtek a okamžitě jej přepravili k veterináři. Zvíře ztratilo mnoho krve a bylo v šoku, veterináři jej proto museli nejprve stabilizovat a poté i operovat. V pátek štěně zemřelo.

Podle lékařů není pochyb o tom, že zvíře bylo zmrzačeno lidmi. Dle způsobu provedení tohoto brutálního činu se domnívají, že k amputaci nohou někdo použil sekeru. Popírají také, že by ke zranění došlo náhodou, například sekačkou či kombajnem.

img-responsive

Zhruba měsíční štěně někdo připravil o všechny nohy a ocas | foto: Instagram

Podle agentury Doğan News Agency šlo o úmyslný a sadistický útok, který šokoval nejen veřejnost, ale i politiky. Ti útok hromadně odsoudili a vzhledem k blížícím se parlamentním a prezidentským volbám, které zemi čekají v neděli, slíbili nové zákony, které budou týrání zvířat postihovat mnohem tvrději.

Zpřísnění zákonů slíbil i prezident Recep Tayyip Erdoğan, pokud v neděli vyhraje volby. Na jednom z posledních předvolebních mítinků také oznámil, že policie zadržela podezřelého muže, stavebního dělníka, který měl psovi ublížit. Lidé teď žádají jeho tvrdé potrestání.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Pouštní dohoda" nebude. EU odmítá na summitu s arabskými státy řešit…

22.02.2019 13:04 Britská premiérka Theresa Mayová na okraj nadcházejícího summitu zemí Evropské unie a Ligy…

Změna plánu: Jak to bude s odchodem amerických vojáků ze Sýrie?

22.02.2019 12:03 Aktualizováno Spojené státy po stažení svých vojsk ze Sýrie ponechají v zemi na určitou dobu "malou mírovou…

Írán zahájil vojenské manévry, bude odpalovat rakety z ponorky

22.02.2019 11:19 Íránské námořnictvo dnes ve strategickém Hormuzském průlivu zahájilo rozsáhlé cvičení, během něhož…

Co přivedlo mladé ženy do Islámského státu? Expert vyvrací zažitý mýtus

22.02.2019 00:01 Další osud Shamimy Begumové, britské dívky, která uprchla z domova a přidala se k Islámskému státu …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama