Luxusní restaurace v Bagdádu odmítla pohostit sirotky. VIDEO rozzlobilo veřejnost

Bagdád - Restaurace v luxusním obchodním domě v Bagdádu v sobotu odmítla skupinu 20 sirotků. Charitativní organizace jim tam zaplatila pohoštění u příležitosti svátku íd al-fitr, který se slaví po ramadánu. Podnik se po lavině kritiky kaje a slíbil, že zaplatí roční péči o 50 sirotků, informoval server BBC.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Na sociálních sítích se objevilo video, na němž jsou dětí s dobrovolníky z charity. Stojí před plotem u obchodního centra Al-Mansúr. To bylo vybudováno v roce 2013 nákladem 35 milionů dolarů (787 milionů Kč).

Z daru, který poskytla soukromá osoba k využití o svátku íd al-fitr, charita v restauraci zamluvila pohoštění pro 20 válečných sirotků. Když se ale skupina dostavila, nedovolila jí ochranka vejít dovnitř.

zdroj: YouTube

Mnozí uživatelé sociálních sítí jednání podniku označují za nehumánní, další se domnívají, že se personálu mohlo zdát, že děti nebyly náležitě oblečené. To ale jiní vylučují a poukazují na to, že bez otců těchto dětí, z nichž mnozí byli vojáci, kteří padli v bojích, by centrum vůbec neexistovalo. 

V neděli šéf obchodního centra zveřejnil video s omluvou a vysvětlením, že šlo o nedorozumění. Přislíbil peníze na roční péči o 50 sirotků, do čehož bude spadat i nabídka jídla, oblečení a trávení volného času v obchodním domě.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jemenský masakr. Zapomenutá válka, ve které má ruce od krve i Západ

24.09.2018 22:55 Aktualizováno Jemen je země plná protikladů. Země vnitřně rozervaná nejen intervencí ze zahraničí, ale sporý mezi…

Rusko dodá Sýrii raketové systémy S-300. Mají zchladit horké hlavy

24.09.2018 19:56 Aktualizováno Moskva - V reakci na nedávné sestřelení ruského letadla Il-20 nad Středozemním mořem dodá Rusko v…

Saudy vedená koalice chce v Jemenu tři humanitární koridory

24.09.2018 17:14 Saná - Mezinárodní vojenská koalice pod velením Saúdské Arábie dnes oznámila, že hodlá ve…

Zapojí se Čína do válek na Blízkém východě? Idlib může být rozhodujícím…

24.09.2018 15:45 NÁZOR - USA bývaly nejdůležitějším hráčem blízkovýchodní politiky. Ačkoliv stále mají v oblasti…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama