Asadova armáda provokuje USA? Na jihu Sýrie shazuje barelové bomby

Damašek - Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) tvrdí, že vrtulníky Asadovy armády shodily na jihozápad Sýrie tříštivé bomby. Používání sudů naplněných výbušninami a šrapnely je kritizováno jako metoda, která ohrožuje civilisty. Tyto zbraně nelze přesně zamířit.

Přidejte svůj názor 27 komentářů

Ilustrační foto

Nejméně 12 takzvaných barelových bomb dopadlo podle SOHR na povstalecké území severovýchodě od města Dará. Mluvčí jedné ze skupin, které na místě působí, řekl, že bomby spadly na tři města a vesnice a že další místo zasáhla letadla. 

zdroj: YouTube

Situaci v Dará sleduje Izrael i Spojené státy, které jsou jeho spojencem. Americké ministerstvo zahraničí ve čtvrtek oznámilo, že syrská vláda "nálety a dělostřeleckými a raketovými útoky" porušila dohodu o klidu na jihozápadě a hrozí jí odveta.

Podle mluvčího jedné z povstaleckých skupin, které bojují pod praporem Svobodné syrské armády (FSA), syrská armáda útoky testuje Spojené státy. "Myslím, že zjišťují dvě věci: vytrvalost FSA a věrnost Ameriky dohodě o klidu zbraní na jihu," řekl. 

Izrael nechce mít v blízkosti svého území Íránce ani bojovníky podporované Íránem, k nimž patří libanonský Hizballáh. Libanonský list Al-Achbár, blízký Hizballáhu, dnes otiskl výrok ruského velvyslance v Bejrútu. Ten řekl, že syrská armáda bojuje o jihozápad s pomocí Moskvy. "Izrael nemá žádné oprávnění k akci, která překazí boj proti terorismu," řekl také velvyslanec.

Vstupte do diskuze (27)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Pouštní dohoda" nebude. EU odmítá na summitu s arabskými státy řešit…

22.02.2019 13:04 Britská premiérka Theresa Mayová na okraj nadcházejícího summitu zemí Evropské unie a Ligy…

Změna plánu: Jak to bude s odchodem amerických vojáků ze Sýrie?

22.02.2019 12:03 Aktualizováno Spojené státy po stažení svých vojsk ze Sýrie ponechají v zemi na určitou dobu "malou mírovou…

Írán zahájil vojenské manévry, bude odpalovat rakety z ponorky

22.02.2019 11:19 Íránské námořnictvo dnes ve strategickém Hormuzském průlivu zahájilo rozsáhlé cvičení, během něhož…

Co přivedlo mladé ženy do Islámského státu? Expert vyvrací zažitý mýtus

22.02.2019 00:01 Další osud Shamimy Begumové, britské dívky, která uprchla z domova a přidala se k Islámskému státu …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama