Turecké volby mají první oběť. Místní politik byl zastřelen

Ankara - Volby vždy bývají plné napětí, většinou však nejsou spjaty s s vraždami. V Turecku však volební hádky vedly k smrti Mehmeta Sıddıka Durmane, místního zástupce pro Stranu dobra v okresu Karaçoban ve východní provincii Erzurum. Zprávu o tom ohlásila jeho strana na Twitteru.

Přidejte svůj názor

Turecká vlajka, ilustrační fotografie

"[Durmaz] byl brutálně zastřelen mrzkými a nečestnými lidmi," stojí na oficiálním twitterovém účtu strany. „Jsme nyní zodpovědní za hledání spravedlnosti prostřednictvím právního systému," napsala strana založená opoziční političkou a velkou kritičkou současného tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, Meral Aksenerovou, která je kandidátkou strany na prezidentský úřad.

"Bylo sem vysláno asi 24 úředníků z ministerstva vnitra. Nepřijali jsme toa reagovali jsme" komentoval incident Hüsnü Yılan, hlava provinční buňky Republikánské lidové strany (CHP) pro Erzurum. Podle něj též přišel poslanec z vládní Strany spravedlnosti a rozvoje (AKP), což taktéž nebylo akceptováno. Vypukl boj, při kterém „ oni začali používat zbraně“, tvrdí Yilan.

Místopředseda strany Aytun Çıray řekl, že Durmaz byl zabit v bitvě, která vznikla z konfliktu mezi dvěma rodinami. Uvedl, že vyšetřování stále probíhá, referují turecké noviny Hurriyet Daily News.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš měl v Izraeli napilno: Navštívil inovační centrum, památník…

20.02.2019 17:23 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš dnes na závěr své návštěvy Izraele navštívil v Jeruzalémě památník Jad vašem,…

Klimatické změny povedou k masivní migraci i válkám, varují experti.…

20.02.2019 16:08 Klimatické změny představují hlavní bezpečnostní a existenciální hrozby. Na takovém závěru se…

Bude se Izrael omlouvat? Do roztržky s Polskem se vložila velvyslankyně USA

20.02.2019 15:27 Aktualizováno Velvyslankyně Spojených států ve Varšavě dnes vyzvala Izrael, aby se omluvil Polsku za výroky svého…

Bitva mezi Íránem a USA je na maximu, hřímá Ruhání. Jeho ministr si…

20.02.2019 13:49 Napětí mezi Teheránem a Washingtonem je na maximu. Prohlásil to dnes podle íránské státní televize…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama