Msta Netanjahuových? Záhadně shořelo auto bývalého správce jejich rezidence, prý to skončí vraždou

Jeruzalém - Automobil bývalého správce domu izraelského premiéra se stal terčem žhářského útoku. Meni Naftali v roce 2016 vysoudit 170.000 šekelů (milion korun) v procesu, v něž obvinil Saru Netanjahuovou z hrubého zacházení s personálem. Poskytl také svědectví v případu, v němž byla minulý týden obviněna ze zneužití státních peněz.

Přidejte svůj názor

policie

Automobil shořel před Neftaliho domem v Afule. Nalezen byl ráno, nikdo při incidentu nebyl zraněn. Naftali je jedním z kritiků manželů Netanjahuových. Eldad Janiv, který patří k vůdcům pravidelných protestů pořádaných proti Netanjhuovi, dnes zprávu o Naftaliho automobilu na twitteru komentoval slovy, že "to skončí vraždou".

Netanjahuová byla minulý týden obviněna ze zneužití státních peněz v rezidenci, kam nechala dovážet jídlo z restaurací, i když sídlo zaměstnávalo kuchaře, což zákon nedovoluje. 

Sám premiér Benjamin Netanjahu čelí vyšetřování kvůli údajnému ovlivňování médií. V jedné z kauz, označované podle telekomunikační firmy Bezeq, byl zadržen jeho bývalý mluvčí Nir Hefec, který se rozhodl proti premiérovi svědčit. Nově dal k dispozici nahrávky své telefonické konverzace s právní poradkyní Netanjahuova úřadu.

Vyplývá z nich, že Netanjahuovi plánovali renovaci své soukromé vily v Caesareji na útraty státu a že do čistíren v cizině putovaly z rezidence kufry špinavého prádla. 

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Pouštní dohoda" nebude. EU odmítá na summitu s arabskými státy řešit…

22.02.2019 13:04 Britská premiérka Theresa Mayová na okraj nadcházejícího summitu zemí Evropské unie a Ligy…

Změna plánu: Jak to bude s odchodem amerických vojáků ze Sýrie?

22.02.2019 12:03 Aktualizováno Spojené státy po stažení svých vojsk ze Sýrie ponechají v zemi na určitou dobu "malou mírovou…

Írán zahájil vojenské manévry, bude odpalovat rakety z ponorky

22.02.2019 11:19 Íránské námořnictvo dnes ve strategickém Hormuzském průlivu zahájilo rozsáhlé cvičení, během něhož…

Co přivedlo mladé ženy do Islámského státu? Expert vyvrací zažitý mýtus

22.02.2019 00:01 Další osud Shamimy Begumové, britské dívky, která uprchla z domova a přidala se k Islámskému státu …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama