Bombardování v jihozápadní Sýrii má 46 obětí. Děti neochránil ani kryt ve sklepě

Damašek - Bombardování jihozápadní syrské provincie Dará, jejíž části ovládají povstalci, si od středy vyžádalo životy 46 lidí, včetně dětí. Z oblasti už uteklo na 50 tisíc civilistů, míří k jordánské hranici.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Bojová letka RF v Sýrii

Mezi zabitými je i 17 lidí, kteří se schovávali ve sklepě ve městě Musajfrá. Bylo mezi nimi pět dětí. Celkem od začátku deset dnů trvající ofenzivy přišlo o život 93 lidí. S odkazem na dnešní sdělení exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR), která sídlí v Británii a boje v Sýrii dlouhodobě monitoruje, o tom informovala agentura Reuters. 

OSN oznámila, že přerušila v důsledku bombardování vysílání humanitární pomoci do jihosyrské provincie Dará. 

Poradce OSN pro humanitární otázky Jan Egeland informoval, že už dva dny nejsou vypravovány přes jordánsko-syrskou hranici humanitární konvoje, protože chybí bezpečnostní garance od bojujících stran. Vyzval také Jordánsko, aby změnilo názor a otevřelo svoje hranice prchajícím civilistům, kteří se začali tísnit na hranicích. Upozornil, že v oblasti žije na 750.000 civilistů.

Hlavní syrský opoziční vyjednavač Násir Harírí dnes odsoudil "americké mlčení" v souvislosti s ofenzivou na jihozápadě Sýrie a řekl, že jeho důvodem může být pouze "zákeřná dohoda".

Syrský prezident Asad nedávno řekl, že jeho vláda bude usilovat o dohodu s povstalci, ale bude-li to nutné, použije k ovládnutí tohoto území armádu. Povstalci zase vzkázali, že Asadovi neustoupí ani z pídě území.

Damašek ani Moskva se k tvrzení SOHR nevyjádřily, dlouhodobě nicméně trvají na tom, že na civilisty neútočí. "Ani nedokážeme nálety spočítat... hýbe se pod námi dům," uvedl Abdalláh Mahámíd, který patří k povstalcům ve městě Dará.

zdroj: YouTube

Abú Džihád, který je jiným představitelem rebelů, uvedl, že boje jen od středy přinutily nejméně 11.000 osob opustit domovy. Pokud bude ofenziva nadále eskalovat, čím dál více lidí přijde k hranici s Jordánskem a Golanskými výšinami.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Teroristi zaútočili na vojenskou přehlídku v Íránu. Odpověď má být hrozivá

22.09.2018 18:19 Aktualizováno Teherán - Při dnešním útoku na vojenskou přehlídku ve městě Ahváz na jihozápadě Íránu zahynulo 29…

OBRAZEM: Ozbrojenci zaútočili na přehlídku v Íránu, zabili 29 lidí

22.09.2018 13:57 Teherán - Při dnešním útoku na vojenskou přehlídku ve městě Ahváz na jihozápadě Íránu zahynulo 29…

Kdo útočil na vojenskou přehlídku v Íránu? Spekulace se množí, stopa prý…

22.09.2018 13:44 Teherán - Ozbrojenci, kteří dnes zaútočili na vojenskou přehlídku ve městě Ahváz na jihozápadě…

Dá Putin Asadovi utrum? Jestli někdo něčemu takovému věří, tak je naivní

22.09.2018 10:20 Moskva/Damašek - V momentě, kdy syrský prezident Bašar al-Asad zaútočil na město Idilb, poslední…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama