Izrael ostřeloval Asadovu armádu na jihozápadě Sýrie

Damašek - Izrael v noci na dnešek ostřeloval pozice Asadovy armády na jihozápadě Sýrie. Po vojenské operaci přidal varování, že bude pokračovat rozhodně a pevně v odrážení pokusů narušit suverenitu Izraele.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

F-16 Israel Defense Forces

Dnešní ostřelování pozic syrské armády v provincii Kunajtra, která hraničí s Izraelem okupovanou oblastí Golanských výšin, si podle syrské strany vyžádalo jen menší materiální škody. "Izraelská armáda je připravena na různé scénáře a bude nadále bránit bezpečnost svých občanů," uvádí se v prohlášení izraelské armády.

Napětí v oblasti se vystupňovalo kvůli postupu syrské armády na jihozápadě Sýrie, kde v posledních třech týdnech syrský režim dobyl z rukou povstalců velkou část území. Syrskou armádu podporuje Rusko. Izrael znepokojuje přítomnost syrské armády poblíž hranic a obává se také blízkosti jemu nepřátelských íránských jednotek, které jsou spojencem syrské vlády. Izrael v minulosti přiznal útoky na íránské cíle v Sýrii.

Také izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve středu prohlásil, že Izrael nedovolí narušení své pozemní ani vzdušné hranice. Řekl to v Moskvě, kde hovořil s prezidentem Vladimirem Putinem. Oba státníci pravidelně jednají, aby předešli střetu izraelských a ruských sil v Sýrii.

Netanjahu uvedl, že Izrael nemá v úmyslu ohrozit vládu syrského prezidenta Bašára Asada, ale očekává, že se Rusko zasadí o stažení íránských sil ze Sýrie.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vojenský střet Ruska a Izraele? Situace je nebezpečná, varuje analytik

26.09.2018 00:01 NÁZOR - Rusko-izraelské vztahy jsou momentálně v nejhorší krizi za poslední roky, varuje Jurij…

Do Sýrie se vrátilo 50 tisíc uprchlíků. Bude se jim Asadův režim mstít?

25.09.2018 16:23 Bejrút - Do Sýrie se z Libanonu letos vrátilo 50.000 Syřanů a do konce roku by při současném trendu…

Trumpův sen se rozplývá. Írán rázně odmítl vrcholnou schůzku s USA

25.09.2018 13:58 Aktualizováno Teherán - Írán nikdy nepřijme americký návrh na uspořádání vrcholné schůzky s íránským vedením.…

Hodlají USA svrhnout režim v Íránu? Fakta jsou znepokojivá

25.09.2018 12:22 Teherán/ Washington - Teroristický útok během sobotní vojenské přehlídky ve městě Ahváz na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama