V oblasti bojů v Sýrii zuří vedra, 15 lidí zemřelo na dehydrataci

Ženeva - Světová zdravotnická organizace (WHO) uvádí, že v jižní Sýrii minulý týden zemřelo 15 lidí na dehydrataci. Většinou šlo o děti.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sýrie, ilustrační foto

V oblasti se několik týdnů odehrávaly těžké boje. Za teplot dosahujících až 45 stupňů má obyvatelstvo k dispozici jen závadnou vodu.

Podle OSN boje v provincii Dará přinutily až 300.000 lidí odejít z domovů. V provincii se podařilo dospět k dohodě s rebely a podobně je tomu i ve velké části stejnojmenného provinčního střediska. Dnes do něj vjela syrská armáda a vztyčila tam státní vlajku.

Organizace dnes také požádala o přístup k 210.000 Syřanům, kteří jsou stále mimo domovy a naléhavě potřebují léky a další zdravotní služby. Někteří jsou zranění a je třeba je evakuovat. Podle WHO na místě panují vedra a lidé umírají na dehydrataci. Mezi 15 mrtvými z minulého týdne je 12 dětí.

WHO tvrdí, že tři ze čtyř nemocnic a klinik v Dará a v pohraniční provincii Kunajtra jsou buď zavřené, nebo fungují jen částečně. "Vyzýváme všechny strany, aby otevřely dveře lidem v jižní Sýrii a umožnily dopravit k nim léky a zdravotnický materiál, který potřebují, a aby zajistily těžce zraněným bezpečný odvoz do nemocnic mimo tuto oblast, aby bylo možné zachránit jejich životy," stojí v prohlášení WHO.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Lidská práva? Fraška, groteska a cynismus, nešetří expert USA

25.09.2018 00:01 NÁZOR - Potvrzení amerického ministra zahraničí Mikea Pompea, že Saúdskou Arábií vedená vojenská…

Jemenský masakr. Zapomenutá válka, ve které má ruce od krve i Západ

24.09.2018 22:55 Aktualizováno Jemen je země plná protikladů. Země vnitřně rozervaná nejen intervencí ze zahraničí, ale sporý mezi…

Rusko dodá Sýrii raketové systémy S-300. Mají zchladit horké hlavy

24.09.2018 19:56 Aktualizováno Moskva - V reakci na nedávné sestřelení ruského letadla Il-20 nad Středozemním mořem dodá Rusko v…

Saudy vedená koalice chce v Jemenu tři humanitární koridory

24.09.2018 17:14 Saná - Mezinárodní vojenská koalice pod velením Saúdské Arábie dnes oznámila, že hodlá ve…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama