Modrá velryba opět útočí? Po smrti dvou dětí zakázala Saúdská Arábie 47 videoher

Rijád - Online hra známá jako Modrá velryba se rozšířila do Saúdské Arábie, kde údajně pod jejím vlivem spáchaly dvě děti sebevraždu. Království proto přistoupilo k ráznému opatření a v pondělí zakázalo bezmála 50 populárních videoher.

Přidejte svůj názor 1 komentář

počítače

Komise pro audiovizuální média oznámila, že zakazuje 47 her, včetně Grand Theft Auto V, Assassin's Creed 2 a The Witcher (Zaklínač) za dosud nespecifikované porušování pravidel a regulí.

Zákaz byl reakcí na smrt 13leté dívky a 12letého chlapce, které údajně dohnala k sebevraždě hra známá jako Modrá velryba. Přímá souvislost se zakázanými hrami nicméně není jasná.

Hra Modrá velryba vznikla údajně v Rusku a rozšířila se tam do stovek síťových společenství, která propagují "estetiku smrti". Po zapojení do hry musí uživatel podstoupit několik často velmi drastických úkolů, například vyrýt si na ruce obrázek velryby a jeho fotografii poslat "administrátorovi". 

O hru se dlouhodobě zajímá policie také v České republice, protože i zde se objevilo v souvislosti s ní několik případů sebepoškození nebo vydírání dětí. Mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán sdělil, že policie vydala zprávu upozorňující rodiče a pedagogy, aby si víc všímali projevů dětí, které mohou souviset s rizikovým chováním v prostředí sítě internet. 

Někteří počítačoví experti ale uvedli, že žádná hra Modrá velryba ve skutečnosti neexistuje. Byl to podle nich marketingový tah, který měl přitáhnout nové uživatele do konkrétních skupin na sociálních sítích. 

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Až 80 000 tureckých vojáků by mohlo vtrhnout do Sýrie

17.01.2019 15:48 Ankara má pro invazi do Sýrie připraveno 80 000 vojáků, tvrdí turecký provládní deník. Pokud by…

Nizozemská novinářka si šla v Turecku prodloužit vízum, dopadlo to s ní zle

17.01.2019 13:46 Aktualizováno Turecko dnes vyhostilo nizozemskou novinářku, která pracuje pro největší nizozemský ekonomický…

Stažení amerických sil ze Sýrie se odkládá? Podle analytiků IS ukázal, že…

17.01.2019 12:23 Triumfální prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa o vítězství USA nad Islámským státem v…

Začnou Saúdské Arabky prchat od rodin? Hrozí jim smrt, další dívka hledá…

17.01.2019 09:44 Další občanka Saúdské Arábie požádala prostřednictvím sociálních sítí o ochranu před svým otcem.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama