Krvavé dny v Afghánistánu: Při střetech s Talibanem a zbloudilém náletu NATO zemřelo 70 lidí

Kábul - Útoky radikálního hnutí Tálibán, střety ozbrojenců s bezpečnostními silami a zbloudilý nálet NATO si od pondělí v Afghánistánu vyžádaly 70 obětí. Při náletu NATO údajně zemřelo i devět afghánských policistů a dalších 14 utrpělo zranění.

Přidejte svůj názor 24 komentářů

Afghanistán, ilustrační foto

V neděli padli v Afghánistánu tři čeští vojáci při hlídce několik kilometrů od spojenecké základny Bagrám. Současně s nimi byli při útoku sebevražedného atentátníka vážně zraněni afghánští a američtí vojáci.

V pondělí večer Tálibán zaútočil na vojenské kontrolní stanoviště v západní provincii Faráh, kde zabil čtyři vojáky a šest dalších zranil. Při následném střetu, do nějž se zapojilo i afghánské letectvo, bylo zabito 19 ozbrojenců Tálibánu a dalších 30 utrpělo zranění. Boj trval několik hodin, ale nyní už je situace pod kontrolou.

Na východě země v provincii Lógar byly zabity čtyři ženy a zraněny čtyři děti při přestřelce mezi ozbrojenci Tálibánu a afghánskými vojáky. Úřady nyní prověřují, kdo má civilní oběti na svědomí.

Při dalším útoku v provincii Lógar napadli bojovníci Tálibánu policejní kontrolní stanoviště a rozpoutali prudkou přestřelku, kvůli které policie volala o pomoc a posily. Do bojů se vložily síly NATO, které v oblasti provedly nálet, při němž bylo podle afghánských zdrojů omylem zabito devět policistů a 14 dalších zraněno.

Činitelé afghánských bezpečnostních sil a NATO už zahájili společné vyšetřování. Mluvčí NATO Martin O'Donell nálet potvrdil s tím, že zprávy o zabitých policistech jsou zatím neprokázané. Při tomto střetu bylo podle afghánských zdrojů zabito zhruba 30 bojovníků Tálibánu.

Vstupte do diskuze (24)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mluvčí IS se objevil na nové nahrávce: Evakuace lidí z Baghúzu nás…

18.03.2019 22:14 Evakuace slabých a chudých ze syrského Baghúzu Islámský stát (IS) neoslabí. V nahrávce to sdělil…

Belgičan dostal za členství v IS trest smrti

18.03.2019 18:27 Irácký soud dnes vynesl trest smrti nad Belgičanem, který bojoval v řadách teroristické organizace…

Izrael uzurpuje Palestince. Připravil je o možnost rozvoje, láteří…

18.03.2019 15:38 Izrael připravil miliony Palestinců o přístup k čisté vodě a přitom využívá jejich území k těžbě…

Turecko a Írán spojily síly, v horách podnikly vojenskou operaci proti…

18.03.2019 15:14 Turecko a Írán dnes podnikly společnou operaci proti ozbrojencům ze zakázané turecké Strany…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama