U hranice Pásma Gazy panoval klid, Izrael odvolal omezení

Jeruzalém - Izraelské úřady dnes odvolaly všechna omezení, která byla ve čtvrtek vyhlášena kvůli raketové palbě z Pásma Gazy. Radikální Hamás přesto vyzývá Palestince k dalším protestům. A k těm nakonec také došlo.

Přidejte svůj názor

Izrael, ilustrační foto

Hnutí Hamás občany vyzvalo, aby se zúčastnili dnešních demonstrací u hranice. Mluvčí Hamásu řekl, že akce zvané Pochod návratu budou pokračovat, dokud se nedospěje k cíli. Tím je dosáhnout práva na návrat potomků Palestinců, kteří po vzniku Izraele odešli ze svých domovů v dnešním Izraeli.

Ve čtvrtek večer se objevila zpráva o dojednaném příměří, jež bylo od dnešního rána po celé dopoledne dodrženo, později se ale protesty zvrhly v násilnosti.

Při dnešních protestech v Pásmu Gazy u hranice s Izraelem dnes izraelští vojáci zabili dva Palestince. Dalších 170 osob utrpělo zranění. Demonstrace u pohraničního plotu se zúčastnily tisíce lidí. Podle izraelské armády protestující pálili pneumatiky a házeli na vojáky kameny a výbušná zařízení. Smrt dvou Palestinců zatím izraelská strana nekomentovala.

Kvůli čtvrtečnímu násilí armáda zakázala pořádat letní tábory a další výchovné akce v komunitách u hranice Pásma Gazy. Zákaz byl vyhlášen také pro zemědělskou činnost v této oblasti a lidé se měli držet v dosahu krytů. Povolena byla jen shromáždění maximálně 300 lidí. Dnes armáda oznámila, že se bezpečnostní omezení ruší.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proč se to tak řeší, divil se korunní princ nad vraždou novináře. Tohle…

22.10.2018 17:01 Rijád - Kauza vraždy saúdského novináře a kritika režimu Džamála Chášakdžího začíná mít nepříjemné…

Nová čísla: Drtivá většina uprchlíků se chce vrátit do Sýrie. Má to ale…

22.10.2018 13:54 Aktualizováno Bejrút - 88% syrských uprchlíků v Libanonu by se chtělo vrátit zpátky domů do Sýrie podle zjištění…

Německo přitvrzuje vůči Rijádu: Prodej zbraní Saúdům by měla zastavit celá…

22.10.2018 13:41 Aktualizováno Německo se domnívá, že i další členské státy Evropské unie by měly pozastavit vývoz zbraní do…

Komando škrtilo saúdského novináře osm minut. Co bylo pak? Na veřejnost…

22.10.2018 13:39 Aktualizováno Saúdskoarabský král Salmán a korunní princ Muhammad bin Salmán vyjádřili soustrast synovi…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama