Policie zmařila atentát na kostel u Káhiry, útočník je po smrti

Káhira - Egyptská policie zmařila útok na kostel u Káhiry. Ze zprávy státní televize není jasné, zda se nálož podařilo odpálit, nebo zda byl někdo zraněn.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Egypt

List Al-Ahrám na svém serveru oznámil, že útočník je po smrti. O dalších případných obětech zprávy nejsou.

Podle informací na sociálních sítích sebevražedný útočník odpálil svou vestu s výbušninami ve snaze zabít účastníky mše v kostele v provincii Kaljúbíja severně od hlavního města.

Koptské kostely v Egyptě jsou častým terčem atentátníků. Po útocích na dva z nich v roce 2017 byl v zemi vyhlášen výjimečný stav.

Mimo výletů organizovaných turistickými kancelářemi MZV ČR nedoporučuje jakékoliv individuální cestování po Sinajském poloostrově nebo po egyptském vnitrozemí. MZV ČR také výslovně varuje před jakýmikoliv cestami do severní části Sinajského poloostrova (oblast mezi městy Rafáh, Al-Aríš, Šajch Zuvajd) a k západní hranici s Libyí.

Bezpečnostní situaci v ostatních částech země považuje MZV ČR za stabilní, v patrnosti je ale třeba vést, že v některých oblastech může docházet k teroristickým útokům zaměřeným převážně proti egyptským bezpečnostním složkám a jejich infrastruktuře.

MZV ČR proto doporučuje cestovat do Egypta pouze v odůvodněných případech (obchod, studium). To se netýká cest s turistickými kancelářemi do letovisek při Rudém či Středozemním moři a návštěv významných staroegyptských památek, jejichž bezpečnost je výše zmíněnému incidentu navzdory zajištěna dostatečně, respektive v jeho důsledku již byla posílena. MZV ČR také doporučuje pečlivě zvážit individuální cesty do oblasti velké Káhiry.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odvrátí katastrofu? Erdogan, Macron, Merkelová a Putin budou jednat o Sýrii

19.10.2018 14:31 V Istanbulu se 27. října kvůli Sýrii setkají turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, ruský…

Celý svět dostane důkazy o vraždě saúdského novináře, avizuje Turecko.…

19.10.2018 13:44 Turecko má důkazy v kauze zmizení novináře Džamála Chášukdžího ze saúdskoarabského konzulátu v…

Izrael zakazuje těžce nemocným vycestovat z Gazy. Hrubé porušení dohod,…

19.10.2018 11:58 Izrael zakazuje těžce nemocným obyvatelům Gazy odcestovat za lékařským ošetřením na okupovaný…

Střet je nevyhnutelný? Expert hovoří o chystané invazi

19.10.2018 10:46 Aktualizováno NÁZOR – Dohoda ze Soči o syrském Idlibu mezi Ruskem a Tureckem měla vstoupit v platnost 15. října,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama