V červnu do Damašku přijela americká delegace

Damašek - V červnu se v Damašku se šéfem syrských bezpečnostních sil Alím Mamlúkem setkala americká delegace tvořená mimo jiné členy zpravodajských služeb a bezpečnostními experty.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sýrie, ilustrační foto

S odkazem na spojence syrské vlády o tom dnes informovala agentura Reuters. O setkání rovněž napsal libanonský list Al-Achbár, který je blízký libanonskému šíitskému hnutí Hizballáh. Damašek podle listu spolupráci s Američany odmítl a požadoval jejich stažení ze Sýrie. Syrská vláda se ke zprávě o setkání nevyjádřila.

Dva anonymní americké zpravodajské zdroje v rozhovoru s Reuters uvedly, že rozhovory s představiteli režimu syrského prezidenta Bašára Asada pokračují. Jednání se podle zdrojů týkají zejména boje proti teroristické organizaci Islámský stát (IS), chemických zbraní a jejich užívání ze strany Damašku a rovněž se hovoří o americkém novináři Austinu Ticeovi, kterého podle Washingtonu drží v zajetí Damašek nebo jeho spojenci.

Americká delegace podle listu Al-Achbár požádala o stažení íránských sil, které jsou spojencem Damašku, z jižní Sýrie. Zároveň USA podle listu Damašek požádaly o informace týkající se teroristických skupin v Sýrii a jejich zahraničních bojovníků a daly najevo, že chtějí být zapojeny do obchodu s ropou na východě Sýrie.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sýrie jako druhý Irák? Další sebevražedný útok zranil americké vojáky

21.01.2019 13:24 Aktualizováno Podle organizace SOHR dnes při sebevražedném útoku v Sýrii zahynulo pět členů Syrských…

Irák se loučí s uznávanou archeoložkou, pomohla zachránit národní muzeum

21.01.2019 12:59 Irák se dnes loučí s respektovanou archeoložkou Lamíou Džailaníovou, která zemřela minulý pátek ve…

Írán je jediným vítězem americké invaze do Iráku, tvrdí rozsáhlá studie

21.01.2019 10:44 Detailní studie, kterou si nechala zpracovat americká armáda, zkoumá chyby a úspěchy války v Iráku.…

Izrael odpálil rakety na íránské cíle v Sýrii, záhy přišlo další varování

21.01.2019 10:29 Aktualizováno Izraelská armáda v noci na dnešek oznámila, že ostřelovala íránské cíle v Sýrii. V prohlášení…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama