Syrský režim pořádá na pozadí bojů místní volby

Damašek - V Sýrii ještě pokračují boje, ale režim prezidenta Bašára Asada se rozhodl uspořádat první místní volby od roku 2011, a to alespoň v regionech, které nyní ovládá. Patří mezi ně hlavní město Damašek, kde je podle agentury AP účast zatím poměrně skromná. Málokdo pochybuje, že vítězem bude prohlášena Asadova vládnoucí Socialistická strana arabské obrody (Baas).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sýrie, ilustrační foto

Volební střediska se otevřela v sedm hodin ráno (06:00 SELČ) a opět se uzavřou přesně za dvanáct hodin (18:00 SELČ). Podle oficiální agentury SANA se o 18.478 mandátů "ve všech provinciích" uchází více než 40.000 kandidátů.

Syrská státní televize odvysílala záběry, které zachycují, jak voliči vhazují hlasovací lístky do volebních uren v okolí Damašku a ve městech Latákíja a Tartús na pobřeží. Jedná se o místa, kde má prezident Asad tradičně silnou podporu.

Po sedmi letech občanské války, která si podle pozorovatelů vyžádala kolem 400.000 mrtvých a miliony lidí vyhnala z domovů, se Asadovi s vydatnou vojenskou pomocí Ruska podařilo znovu zmocnit dvou třetin země. Nicméně v několika provinciích boje stále pokračují.

Válečný konflikt v Sýrii propukl v březnu 2011 po represích vůči účastníkům demonstrací požadujícím demokratické změny. Tyto manifestace se v zemi odehrály ve stopách reformní vlny v arabských zemích nazývané "arabské jaro".

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pověsit. Zástupce chalífy IS dostal v Iráku trest smrti, měl na starosti…

19.09.2018 16:28 Bagdád - Soud v Bagdádu dnes vynesl rozsudek smrti nad zástupcem vůdce teroristické organizace…

Napětí po sestřelení ruského letounu houstne. Jak se Moskva pomstí?

19.09.2018 12:11 Tel Aviv/ Moskva/ Damašek - Mezi Izraelem a Ruskem nyní vládne značné napětí. Důvodem je sestřelené…

Hladomor v Jemenu: Smrt hrozí dalšímu milionu dětí, cena jídla závratně…

19.09.2018 11:49 Aktualizováno Saná - Dalšímu milionu dětí ve válkou zmítaném Jemenu hrozí hladomor, oznámila organizace na…

Sýrie sestřelila ruský letoun. Kdo udělal chybu? Moskva žádá odplatu,…

18.09.2018 17:46 Aktualizováno Moskva/Damašek - Syrská protivzdušná obrana omylem sestřelila ruský vojenský letoun Il-20. Za…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama