Egyptský soud ztrestal 65 teroristů, vytvořili extrémně nebezpečné buňky

Soud v Egyptě dnes poslal za mříže 65 lidí, kteří podle obžaloby vytvořili v zemi teroristickou skupinu přidruženou k radikálům ze samozvaného Islámského státu (IS). K doživotnímu trestu vězení bylo odsouzeno 18 z nich. Dalších 41 lidí si za mřížemi odsedí 15 let, pět let ve vězení si odpyká i šest nezletilých. Informovala o tom agentura AP.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto

Celkem bylo z terorismu obviněno 67 lidí, z nichž dvě osoby dnes soud obvinění zprostil. Ve vazbě je nyní 43 obviněných, ostatní, včetně dvou žen, jsou na útěku.

Skupina podle obžaloby založila teroristické buňky v šesti egyptských provinciích. Členové se učili o výbušninách a střelných zbraních.

Egyptské bezpečnostní složky léta bojují proti islamistům na Sinajském poloostrově na severu země. Napětí se znásobilo v roce 2013, když armáda v čele se současným prezidentem Abdal Fattáhem Sísím sesadila tehdejšího prezidenta Muhammada Mursího. Ten byl do úřadu zvolen za Muslimské bratrstvo, které prosazovalo posílení islámu ve společnosti.

Radikálové, vedeni místními skupinami přičleněnými k IS, cílí především na policii a armádu, ale i na křesťanskou menšinu v Egyptě.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z vraždy Chášukdžího obviněno 11 lidí. Trest smrti pro pět z nich, žádá…

15.11.2018 16:46 Aktualizováno Saúdskoarabský generální prokurátor žádá trest smrti pro pět z 11 osob obžalovaných z podílu na…

Další válka na spadnutí? Riziko je ohromné, zní z Británie

15.11.2018 00:01 "Nelze si oddechnout," konstatuje editorial serveru The Guardian. Prestižní deník připomíná, že v…

Izraelský ministr obrany Lieberman rezignoval, hrozí rozpad vládní koalice

14.11.2018 14:01 Aktualizováno Izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman dnes podal demisi, učinil tak po neshodách uvnitř vlády…

Český ministr zahraničí vzbudil hněv Palestinců. Porušil totiž nepsané…

14.11.2018 13:25 Jeruzalém - Český ministr zahraničí Tomáš Petříček navštívil Zeď nářků v Izraeli v doprovodu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama