Izrael posiluje spolupráci s Perským zálivem. Ministr pro tajné služby navštívil Omán

Izraelský ministr pro tajné služby a zároveň ministr dopravy Israel Kac dnes navštívil Omán. Izrael a státy Perského zálivu by podle jeho slov měly spolupracovat v oblastech letecké bezpečnosti a také v dalších civilních odvětvích, jako jsou například doprava, komerční letectví a turismus.

Přidejte svůj názor

Izrael

Kac se v Maskatu tento týden účastní konference věnované dopravě. Návštěva izraelského politika přichází necelé dva týdny poté, co do Ománu na pozvání sultána Kábuse bin Saída přiletěl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Šlo o první setkání vůdců obou zemí od roku 1996.

zdroj: YouTube

"Spolupráce mezi Izraelem a státy Zálivu by měla být rozšířena," uvedl Kac v emailu zaslaném agentuře Reuters. "Izrael toho také může hodně nabídnout, pokud jde o odsolování vody,zavlažování, zemědělství a lékařství," doplnil.

Mezi Izraelem a šesti státy Peského zálivu nejsou žádná komerční letecká spojení. Izrael udržuje diplomatické vztahy pouze se dvěma arabskými státy- Egyptem a Jordánskem. Netanjahu nicméně opakovaně v uplynulé době naznačil, že vztahy Izraele s některými jinými arabskými státy se zlepšují.

Izraelská vláda vnímá státy Perského zálivu jako přirozené spojence proti Íránu. Kac uvedl, že návštěvy izraelských ministrů v zemích Zálivu jsou součástí "širšího trendu posilování vazeb mezi Izraelem a státy Zálivu, a to na základě společných zájmů, vzájemného uznání a potenciálních přínosů pro obě strany, " uvedl Kac a zdůraznil, že spolupráce může vytvořit příležitosti a také země spojit proto společnému nepříteli.

Témata: Izrael | Omán | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Začnou Saúdské Arabky prchat od rodin? Hrozí jim smrt, další dívka hledá…

17.01.2019 09:44 Další občanka Saúdské Arábie požádala prostřednictvím sociálních sítí o ochranu před svým otcem.…

V syrské městě Manbidž se odpálil atentátník IS. Mezi mrtvými jsou vojáci…

16.01.2019 22:09 Aktualizováno Při sebevražedném atentátu na severu Sýrie dnes zahynulo nejméně 18 lidí, včetně amerických vojáků,…

Trumpův "mírový plán století" navrhuje rozdělit Jeruzalém, už se valí…

16.01.2019 21:56 Plán, jímž chce americká vláda nastolit mír mezi Izraelem a Palestinci a který americký prezident…

V USA vězní íránskou novinářku, nedostává halal jídlo. Teherán ostře…

16.01.2019 20:39 Írán vyzval Spojené státy, aby okamžitě propustily z vazby jeho novinářku, kterou od neděle podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama