Izrael posiluje spolupráci s Perským zálivem. Ministr pro tajné služby navštívil Omán

Izraelský ministr pro tajné služby a zároveň ministr dopravy Israel Kac dnes navštívil Omán. Izrael a státy Perského zálivu by podle jeho slov měly spolupracovat v oblastech letecké bezpečnosti a také v dalších civilních odvětvích, jako jsou například doprava, komerční letectví a turismus.

Přidejte svůj názor

Izrael

Kac se v Maskatu tento týden účastní konference věnované dopravě. Návštěva izraelského politika přichází necelé dva týdny poté, co do Ománu na pozvání sultána Kábuse bin Saída přiletěl izraelský premiér Benjamin Netanjahu. Šlo o první setkání vůdců obou zemí od roku 1996.

zdroj: YouTube

"Spolupráce mezi Izraelem a státy Zálivu by měla být rozšířena," uvedl Kac v emailu zaslaném agentuře Reuters. "Izrael toho také může hodně nabídnout, pokud jde o odsolování vody,zavlažování, zemědělství a lékařství," doplnil.

Mezi Izraelem a šesti státy Peského zálivu nejsou žádná komerční letecká spojení. Izrael udržuje diplomatické vztahy pouze se dvěma arabskými státy- Egyptem a Jordánskem. Netanjahu nicméně opakovaně v uplynulé době naznačil, že vztahy Izraele s některými jinými arabskými státy se zlepšují.

Izraelská vláda vnímá státy Perského zálivu jako přirozené spojence proti Íránu. Kac uvedl, že návštěvy izraelských ministrů v zemích Zálivu jsou součástí "širšího trendu posilování vazeb mezi Izraelem a státy Zálivu, a to na základě společných zájmů, vzájemného uznání a potenciálních přínosů pro obě strany, " uvedl Kac a zdůraznil, že spolupráce může vytvořit příležitosti a také země spojit proto společnému nepříteli.

Témata: Izrael | Omán | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se pustil do Turecka: Proč útočí na Kurdy? Je to spojenec Islámského…

19.03.2019 19:51 Turecko je podle českého prezidenta Miloše Zemana faktickým spojencem teroristické organizace…

Za vraždou Chášukdžího stála tajná saúdská speciální skupina na špinavou…

19.03.2019 17:34 Saúdský korunní princ a ministr obrany, Muhammad bin Salmán (MBS) začal být znám na Západě jako…

Kurdové dobyli poslední enklávu IS. Zbylí džihádisté drží rodiny jako…

19.03.2019 13:20 Aktualizováno Syrské demokratické síly (SDF) podporované Spojenými státy tvrdí, že mají plně pod kontrolou tábor…

Vzpoura proti Hamásu? Protesty v Gaze sílí, islamisté zareagovali krutě

19.03.2019 10:10 Aktualizováno Slyšet kritiku životních podmínek v Gaze není žádným překvapením, i podle Světové banky ekonomika…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama