V Sýrii se strhla bitva mezi Asadovou armádou a rebely, 22 mrtvých

V syrské provincii Hamá dnes syrská armáda v bitvě s povstalci zabila 22 protivníků. Podle exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR) se boje odehrály poblíž provincie Idlib v místě, kudy má vést demilitarizované pásmo, na němž se dohodly Rusko a Turecko.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Sýrie

Idlib je poslední ze syrských provincií, kterou ovládají radikálové a odpůrci syrské vlády. Armáda měla v úmyslu zahájit ofenzivu, kterou ale zabrzdila právě rusko-turecká dohoda uzavřená v září.

Podle SOHR byly dnešní boje nejtěžší v této oblasti od uzavření dohody. Demilitarizované pásmo má být až 20 kilometrů široké a má vést mezi pozicemi armády a povstalců. Mělo by být na území Idlibu a také sousedních provincií.

Dnešní bitvu vyvolalo přemístění syrských vojáků, kteří se přesunuli na pozice v Hamá, jež dosud zaujímala jedna z povstaleckých skupin Džajš al-Izza.

Dohoda o demilitarizovaném pásmu měla začít platit v polovině října, avšak ne všechny podmínky byly zatím splněny. Povstalci a radikálové měli z území stáhnout těžké zbraně a později i své oddíly. Dohled nad územím pak měly zajistit ruské a turecké hlídky.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z vraždy Chášukdžího obviněno 11 lidí. Trest smrti pro pět z nich, žádá…

15.11.2018 16:46 Aktualizováno Saúdskoarabský generální prokurátor žádá trest smrti pro pět z 11 osob obžalovaných z podílu na…

Další válka na spadnutí? Riziko je ohromné, zní z Británie

15.11.2018 00:01 "Nelze si oddechnout," konstatuje editorial serveru The Guardian. Prestižní deník připomíná, že v…

Izraelský ministr obrany Lieberman rezignoval, hrozí rozpad vládní koalice

14.11.2018 14:01 Aktualizováno Izraelský ministr obrany Avigdor Lieberman dnes podal demisi, učinil tak po neshodách uvnitř vlády…

Český ministr zahraničí vzbudil hněv Palestinců. Porušil totiž nepsané…

14.11.2018 13:25 Jeruzalém - Český ministr zahraničí Tomáš Petříček navštívil Zeď nářků v Izraeli v doprovodu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama